Eesti ettevõtete juhid ei oska endale aegunud tarkvara ja IT-lahendustega seotud riske teadvustada või keskenduvad vaid uute funktsioonide lisamisele ehk ärilise riski maandamisele.
- Eesti ettevõtete IT-üksustel on teadlikkus legacy ohtudest olemas, tõrge tekib kommunikatsioonis või prioriteetide seadmises, väidab Raimo Seero Uptime´ist. Foto: Erakogu
Praktikas näeme just suurte ettevõtete puhul, et IT-osakond lööb
legacy osas pidevalt häirekella, kinnitas IT-firma Uptime tehnoloogiajuht Raimo Seero
Äripäevale.
Siis võib tema sõnul tekkida olukord, et tarkvara täidab küll ettevõtte ärieesmärke, ent tehniliselt on see juba vananenud ning turvalisuse mõttes haavatav. “Probleem võib olla ka vastupidine – kui juhtkonnalt suuniseid ei tule, jääb IT-osakond tavaliselt harjumusest vaid tehnilist riski haldama, aga äriline vaade ja vajaliku arenduskompetentsi hoidmine liigub tagaplaanile,” lisas ta.
Sel juhul on tulemuseks korralikult hallatud platvorm, mille peale on rohkelt raha kulutatud, kuid mis äriliselt on surnud või suremas, sest varsti ei oska keegi seda enam edasi arendada; ajas aga kasvavad nii tehno- kui ka äririskidega seotud võlad eksponentsiaalselt.
Suund legacy tarkvaraga tegelemiseks peab Raimo Seero sõnul tulema juhtkonna poolt, sest nemad panevad paika prioriteedid ning jagavad raha nende elluviimiseks.
Mis ohte sisaldab uuendamata tarkvara või platvorm nii tehnilises kui ärilises vaates ning millised peaksid olema legacy teemaga seotud firmasisesed protseduurid, loe Äripäevast:
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.