Tehisintellekti valdkonna kontrollimatu ja potentsiaalselt inimestele ohtliku arengu peatamiseks on vaja teha kuus asja, kinnitas investorist IT-ettevõtja Jaan Tallinn.
- See on väga halb mõte, kommenteeris Jaan Tallinn OpenAI juhi Sam Altmani plaani kaasata seitse triljonit dollarit ja luua veelgi võimekamate AI-kiipide tootmine. Foto: Egert Kamenik
Esmalt tuleks sertifitseerida andmekeskused, et ei toimuks selline metsik lääs, kus igaüks ehitab midagi, mida ise tahab.
Teiseks peab olema võimalus AI-le panna kiirusepiirang, kuna potentsiaalselt võib AI olla miljoneid kordi kiirem kui inimene. Lisaks vajame seaduseid, mis panevad vastutuse mitte ainult kasutajatele, vaid ka AI ehitajatele, rääkis ta
intervjuus Äripäevale.
Veel üks punkt on tehisintellekti abil toodetud filmid, videod, helid, kus peab olema vastav märge, et inimesi mitte eksitada: eksitamine peab olema ebaseaduslik.
Jaan Tallinn tõi ka välja, et praegu otsustavad AI tuleviku umbes kuus inimest maailmas. “Seda on selgelt liiga vähe ja nad pole selgelt representatiivsed. Kuna AI tulevik mõjutab kõiki, siis on vaja mõelda, kuidas otsustusõigus esinduslikumaks teha,” kinnitas ta.
Ja viimaks vajame tema sõnul ka üleilmset võimalust AI välja lülitada, mida praegu aga ei ole.
Intervjuu Jaan Tallinnaga:
Seotud lood
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.