Krüptomiljonäride kaitsja: Eesti-USA väljaandmisleping võib olla kehtetu
Õigusteadlaste analüüsi kohaselt võib Eesti-USA väljaandmisleping olla algusest peale kehtetu, teatas IT-firmade grupi Burfa omanikke Sergei Potapenkot ja Ivan Turõginit kaitsev advokaat.
Eesti kohtud peaksid Tartu Ülikooli analüüsi kohaselt kontrollima ka USA vangistustingimuste vastavust inimõigustele, pilt on illustratiivne. Foto: Barbara Rosner / Pixabay
Tema hinnangul ei saa riik antud info valguses enam krüptokelmuses ja rahapesus kahtlustatavaid IT-ettevõtjaid kehtivatele õigusaktidele tuginedes USA-le välja anda.
Keskkriminaalpolitsei ja FBI pidasid 575 miljoni dollari suuruses krüptokelmuses ja rahapesus kahtlustatavatena kinni tänavuse IT-ettevõtete TOPi esikohafirma omanikud.
Eesti valitsus otsustas täna anda USA-le välja mulluse IT-ettevõtete TOPi võitjafirma omanikud, keda süüdistatakse Ühendriikides toimepandud kuritegudes.
Tänavuse IT-ettevõtete TOPi esikohafirma omanikke ähvardab krüptokelmuse ja rahapesu kahtlustuse tõttu väljaandmine Ühendriikidele ja süüdimõistmisel pikk vanglakaristus.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.