Digipöörde jaoks vajalike IT-inseneride koolitamiseks avatakse uus õppekava
Eesti riik valmistab ette digipööret, mille eesmärk on üles ehitada personaalne digiriik. Selleks on aga vaja haritud insenere, kel on põhjalikud teadmised ja lai silmaring, ütleb Riigi IT Keskuse juht Ergo Tars.
Digiriigi arengut silmas pidades ja vajalike ekspertide koolitamiseks avatakse Tallinna Tehnikaülikoolis tänavu uus võrgutehnoloogiate ja -teenuste magistrikava, kus saab katsetada nii õppetöös kui teadus-arendustegevuses erinevaid platvorme, näiteks 5G-võrku ja 6G-tuumikvõrgu toega Open5GCore 5G võrku. “Uutes testvõrkudes saab katsetada ja uurida erinevaid teenuste lahendusi nii võrkude, teenuste platvormide kui lõppkasutaja tasandil,” selgitab Tallinna Tehnikaülikooli elektroonika ja sidekeskuse õppekeskuse juht Andres Eek.
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.