Tarkvarafirma Veriff pani suuremahulise värbamise juba mõne aja eest pausile, kinnitas ettevõtte asutaja ning juht Kaarel Kotkas.
- Veriffi asutaja ning juht Kaarel Kotkas sügisel 2022 konverentsil Äriplaan. Foto: Raul Mee
"Keskendume üldisele efektiivsusele. Nende ennetavate sammute tulemusena ei ole meil vajadust oma meeskonda ega palku kärpida," ütles ta
Äripäevale ja lisas, et "keskendume efektiivsele kasvule, aga mitte kasvule iga hinna eest".
Kotkas tõdes, et nad on oma kulude planeerimisel konservatiivsemad kui näiteks kuus kuud tagasi prognooside tegemisel. Saame siiski jätkata kasvu trajektooril ilma suuri kärpeid tegemata, märkis Kotkas. Veriff kaasas mullu investoreilt 69 miljonit dollarit ning tänavu veel sada miljonit.
Äripäev kirjutas, et Eesti tehnoloogiasektor tõmbab kulusid kokku ja pingutab selle nimel, et vahetada kahjum kasumi vastu. Nii teavitas sel nädalal oma töötajaid koondamisest
Pipedrive, mis kaotab töötukassa andmetel siin 79 töökohta. Suvel võtsid koondamised ette Starship ja Zego, sügisel teatas koondamistest USA börsifirma Twilio, kelle otsus mõjutab ka nende arenduskeskust Eestis.
Ettevõtted kasutavad praegust hetke ära selleks, et teha oma majapidamine korda ja valmistuda tõeliselt rasketeks aegadeks, ütles riskikapitalifondi NordicNinja kaasasutaja Marek Kiisa, kelle sõnul on praegune märksõna vaadata oma strateegia üle, et minna kasumlikumaks varem, seda võrreldes tavapärase klientide arvu kasvu ja käibe kasvatamisega kasumi arvelt.
Kärpeid Kiisa enda sõnul traagiliselt ei võtaks. "See on normaalne nähtus," kinnitas ta. Kiisa ütles, et tehnoloogiafirmad peavad praegu vaatama, et neil oleks raha, et vähemalt kaks aastat keerulist aega üle elada.
Pikemalt loe Äripäevast:
Seotud lood
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.