• 08.11.19, 10:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tartu Ülikool sai ELilt 2,5 miljonit eurot e-riigi uurimiseks

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut sai Euroopa Liidult 2,5 miljoni euro suuruse toetuse projektile, millega edendatakse e-valitsemise ja avalike digiteenuste alast teadustööd ning e-riiki.
Tartu Ülikooli infotehnoloogia mõju-uuringute keskuse CITIS juht Mihkel Solvak.
  • Tartu Ülikooli infotehnoloogia mõju-uuringute keskuse CITIS juht Mihkel Solvak. Foto: Erakogu
2016. aastal ülikoolis loodud infotehnoloogia mõju-uuringute keskus CITIS on olnud riigile ja ettevõtetele partner e-teenuste arendamisel ning täiustamisel, alustades e-hääletamisest ja tööturu tõhusamast korraldamisest ning lõpetades maksuandmete süsteemiga.
Euroopa Liidu värske grandi toel võetakse tööle tippteadlane, kelle eestvedamisel kujundatakse CITIS ümber teadusrühmaks, mis hakkab olemasolevate IT-, sotsiaal-, majandus- ja õigusteadmiste ning suurandmete põhjal toetama riiki tuleviku e-teenuste kujundamisel.
Rühm keskendub eesmärgile panna digiareng võimalikult suurt ühiskondlikku ja majanduslikku tulu tooma ning samal ajal minimeerida sellega kaasnevaid turvalisuse, privaatsuse ja muid riske, teatas ülikool.
CITISe juhataja Mihkel Solvak hindas, et e-riigi võimalusi ja juba olemasolevaid andmeid tõhusamalt rakendades saaks Eesti esimesena maailmas üle minna nn kolmanda põlvkonna e-teenustele, mis võtavad pidevalt arvesse teenusekasutajate kogemust ja prognoosivad nende käitumist.
"See aitaks edendada e-teenuste kvaliteeti, vähendada aja- ja ressursikulu ning toetada nii riigi, kodanike kui ka ettevõtjate vajadusi," selgitas ta.
Teadustöö kõrval on töörühma ülesanne koolitada ka järelkasvu ning pakkuda täienduskoolitust nii akadeemilisele, avalikule kui ka ettevõtlussektorile, et parandada teadlikkust avalike digiteenuste kasutusvõimalustest ja rakendatavusest ning suurendada e-valitsemise valdkonda tundvate töötajate hulka kõigis sektorites.
Uue teadusrühma tegevust rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist "Horisont 2020" Euroopa teadusruumi õppetoolide meetme raames. Selle eesmärk on luua võrdsed tingimused teadustööks ja innovatsiooniks Euroopa teadusruumis, tuues väljapaistvaid teadlasi asutustesse, millel on selge potentsiaal tipptasemel teadustööks.
Konkurss tippteadlase leidmiseks käib ning uus töörühm alustab professori käe all Tartu Ülikoolis tööd järgmise aasta septembris.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele