Kultuuriministeerium kuulutas 2020. aasta digikultuuriaastaks, eraldades 200 000 eurot oma haldusala asutusele, kes on huvitatud iseseisvalt või koos partneritega digiaasta läbiviimisest.
- Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits. Foto: Kultuuriministeerium
Aasta korraldatakse eesmärgiga, et uued põlvkonnad võtaksid omaks meie oma elava kultuuri ja pärandi ning digilahendused oleksid sellele toeks, teatas ministeerium.
"Kultuur peab kõigile soovijatele olema eelkõige kättesaadav. Digilahenduste nutikusest sõltub suuresti see, kas uued põlvkonnad võtavad omaks meie oma elava kultuuri ja pärandi. Lisaks vahetule kultuurikogemusele, mis on jäädavalt tähtis, peidab digimaailm endas lahendusi, mis toetavad kultuuri levikut," põhjendas ministeeriumi kantsler Tarvi Sits.
Teema-aasta eestvedaja on aastatega kujunenud tava kohaselt mõni valdkondlik organisatsioon, kellele tagatakse riigieelarvest lisarahastus 200 000 eurot. Selleks ootab kultuuriministeerium 7. juuniks ideekavandeid oma haldusala asutustelt, kes on huvitatud iseseisvalt või koos partneritega digiaasta läbiviimisest.
Kultuuriministeerium on järjepidevalt teema-aastaid korraldanud alates 2005. aastast. Aegade jooksul on tähelepanu pööratud kunstile, raamatutele, filmile, aga ka näiteks kultuuripärandile ning lastele ja noortele. Käimasolev 2019. aasta väärtustab laulu- ja tantsupidude ajalugu ning vaatab ka pidude tulevikku. Vaata teema-aastate kohta lähemalt siit.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.