MKMi ja riigikantselei veetava ekspertrühma ideekonkursile aadressil kratid.ee laekunud juba üle 40 idee tehisintellekti ehk krattide erinevate kasutusvõimaluste kohta. Ideid saab pakkuda 10. veebruarini.
- Ideid tehisintellekti kasutamiseks saab esitada 10. veebruarini. Foto: kratid.ee
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul on ligi kuu aega kestnud ideekorjel pakutud välja mõtteid nii meditsiini, hariduse, transpordi, põllumajanduse kui ka siseturvalisuse valdkonnas, aga ka nutikaid lahendusi näiteks haljastuse korraldamiseks.
"Krattide kasutamine on hea võimalus Eesti majanduse tootlikkuse ja riigi toimimise parandamiseks. Ideekorje kaudu saab igaüks anda oma panuse, et muuta Eesti riigiasutused ja ettevõtted tänu krattidele veel efektiivsemateks," sõnas ta.
Ideekorje on üks osa riigi poolt algatatud krattide projektist, mille raames teeb ekspertrühm maikuuks ettepanekud, millistel aladel oleks krattidest Eestile enim kasu ja milliste meetmetega tehisintellekti kasutuselevõttu toetada. Samuti töötatakse välja krattide kasutamisega seotud ettepanekud õigusruumi arendamiseks, et tagada õigusselgus ja vajalik ohutus.
Rene Tammist julgustas kõiki, kes tahaksid oma idee krattide kasutuselevõtu võimaluste kohta teele panna, seda juba täna tegema. Kratt ehk tehisintellekt põhineb tarkvaralisel algoritmil, mis on iseseisev ja õppimisvõimeline.
"Krati võimalikuks kasutusalaks on näiteks erinevate otsuste tegemiseks andmete põhjal soovituste välja pakkumine. Sellist lahendust kasutavad näiteks Facebook, aga ka Google’i otsingumootor. Samuti saab krattide abil analüüsida, kuidas mõnda tööprotsessi efektiivsemalt teostada," selgitas Tammist. Ka robotmasinad ning muud isejuhtivad sõidukid toetuvad oma protsessides tehisintellekti rakendustele.
Ideid krattide kasutamise võimalusteks saab pakkuda aadressil
kratid.ee 10. veebruarini. Seejärel valitakse kõigi välja pakutud ideede seast välja parimad avaliku sektori ja erasektori kategooria ideed ning mõlema kategooria parima idee autorit tunnustatakse kutsega rahvusvahelisele konverentsile Tallinn Digital Summit 2019.
Seotud lood
Erinevaid andmeid ja informatsiooni vajavad ning talletavad oma töös täna kõik ettevõtted. See, kuidas saadavat infot aga maksimaalselt ära kasutada, on oskus omaette ning igaühe enda teha. Kui infot koguv süsteem on ebakvaliteetne, andmed erinevates serverites ja pilvedes laiali, pole kasu ka kõige kvaliteetsemast ning kallimast AI-abilisest, sest sealt saadav info saab olla täpselt nii hea, kui hea on tema jaoks töötav infosüsteem.