Statistikaamet toetub oma analüüsides ja kokkuvõtetes paljuski ettevõtetelt ja riigiasutustelt saadud andmetele. Et veelgi paremini infot välja anda, on kavas muuta andmete korjamist selliselt, et andmete jagajate koormus oleks võimalikult väike ja vajalikud andmed jõuaksid statistikaametisse minimaalse viitega.
- Taavi Kotka Foto: Eiko Kink
Saates "Arvude taga" on juttu reaalaja andmekaevest, mille juures reaalaeg tähendab seda, et kõik vajalikud andmed oleksid olemas kuuajase intervalliga. Milleks see vajalik on, sellest räägivad statistikaameti peadirektor Mart Mägi ja IT-ettevõtja Taavi Kotka.
Tule kuulama!
Seminaril "
Kuidas edukalt rakendada tulevikutehnoloogiaid ja juhtida strateegilisi IT projekte?" räägib Statistikaameti peaanalüütik Toomas Kirt teemal "
Kuidas rakendada suurandmeid avalikus sektoris?"
Vaata, kes veel esinevad ja pane end kohe kirja
SIIN.
Saates räägitakse ka sellest, milliseid võimalusi selline andmekorje pakub ka teistele peale statistikaameti ja millised on andmete kogumise võimalikud ohud.
Saadet juhib Kadri Põlendik.
Saadet toetab statistikaamet.
Seotud lood
Valitsus kinnitas Statistikaameti järgmise viie aasta statistikatööde loetelu. Aastatel 2018-2022 tehakse kokku 161 statistikatööd eeldatava maksumusega 31,6 miljonit eurot. Tänavu tehakse riikliku statistika programmi raames 156 statistikatööd kogusummas 6,6 miljonit eurot, teatas Rahandusministeerium.
16. oktoobril asub Statistikaameti peadirektori asetäitjana infotehnoloogia alal tööle Andres Kukke.
Liigume andmekaeve ja andmeteenuse poole, kommenteeris statistikaameti peadirektor Mart Mägi ameti kujundamist riiklikuks andmeagentuuriks.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.