• 26.04.18, 00:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

IT-hangetes tuleb vaadata hinnalipikust kaugemale

Hangete korraldamisel on aastaid olnud tavaks valida osalejate seast see pakkumine, mis on rahaliselt kõige soodsam. Sageli võib aga selline valik kurjasti kätte maksta, kui selgub, et odav hind annab ka kehvema kvaliteedi või hiljem kaasnevad lisakulud, millest algses pakkumises juttu ei olnud.
Mari-Liis Kannukene
  • Mari-Liis Kannukene Foto: Erakogu
Eriti kriitiline on hinnast kaugemale vaadata IT-hangete puhul, kus esmasele pakkumisele võivad hiljem lisanduda hoolduskulud. Peale selle tuleks silmas pidada, et pakkumisel võib olla täiesti uudne lahendus, mille kõrgem hind tasub end muul moel pikemas perspektiivis ära.
Sellest, mismoodi on uus riigihangete seadus mõjutanud IT-hangete tegemist ja mida nende korraldamisel ja neil osalemisel silmas pidada, räägivad Äripäeva raadio saates Õigusruum Registrite ja Infosüsteemide Keskuse hankejuht Mariliis Kannukene ja IT-firma Helmese partner Raul Ennus. Lisaks jagavad nad soovitusi nii hankijatele kui ka hangetel osalejatele.
Saatejuht Kadri Põlendik.
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele