Facebooki tundmatuks jääda soovinud endine töötaja kirjeldas väljaandele The Guardian, kuidas Facebook oma töötajate järel nuhib: ettevõttes olla suisa oma salapolitsei.
Töötaja selgitas, et teda kutsuti kord vestlusele, kusjuures talle püüti algselt jätta muljet, et ta saab edutatud. Siis selgus aga, et Facebooki juhid süüdistavad teda info lekitamises meediasse.
“On hirmutav, kui palju nad teavad,” ütles ta ja lisas, et kui ta Facebooki tööle läks, oli tal esiti mulje, et kõik on soe ja sõbralik ning inimesed tahavad “maailma muuta”. Siis paljastus tema sõnul aga Facebooki tumedam pool ning ühtäkki peavad töötajad silmitsi seisma nii-öelda salapolitseiga. Endise töötaja sõnul olid “salapolitseinikud” lugenud tema ning ühe ajakirjaniku vestlusi. Samuti teati, missuguseid veebilehekülgi töötaja külastab.
“Kui sa Facebooki tööle lähed, siis sind hämmastab, kui läbipaistvalt kõike tehakse. Sulle usaldatakse väga palju asju, millele sul tegelikult ligipääsu vaja pole. Kui sa aga üle piiri astud, lömastavad nad su nagu putuka,” kirjeldas endine töötaja The Guardiani veergudel.
Facebook pole asja kommenteerinud.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Hiina sotsiaalmeedia gigant, mida võrreldakse Facebookiga, suutis eelmise aasta neljandas kvartalis oma kasumi kahekordistada, vahendab CNN Money.
Eile langes Facebooki aktsia hind ligi 7% ning täna on aktsia langenud veel 5%. Aktsia languse põhjuseks on eelmisel reedel välja tulnud kliendiandmete lekkimise skandaal.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.