Tehnoloogiafirma Oracle suurimad kliendid, e-kaubanduse liider Amazon ning kliendihaldustarkvara tootja Salesforce plaanivad peagi Oracle'i kulukast andmebaaside süsteemist loobuda, vahendab Bloomberg.
Siseallikate sõnul algatas Amazon Oracle'i alternatiivide otsingud juba 2000. aastate hakul ning on nüüdseks jõudnud vabavaralise NoSQL koodiga süsteemi kasutuselevõtuni.
Salesforce on töötanud välja oma versiooni Oracle'i andmebaaside süsteemist. Teemaga tuttava allika väitel loodab firma oma Sayonara nime kandva haldustarkvara juba lähiajal kasutusele võtta ning vabaneda Oracle'i teenustest täielikult aastaks 2023.
Oracle on Ühendriikide äritarkvara- ja riistvaratootja, mille käive pärineb tänapäeval eelkõige ettevõtte populaarse andmebaaside tarkvara müügituludest. Nimetatud toode on kasutusel pea kõikide USA jõukaimate börsifirmade sisesüsteemides. Aasta esimesel teisipäeval on Oracle'i aktsia odavnenud enam kui 2%.
Seotud lood
Äri ja IT lähenevad teineteisele aina enam, sest ärijuhid on aru saanud, et nende käes tõesti palju rohkem võimalusi ja vahendeid kui kunagi varem, sealjuures osatakse digitaliseerimises äripotentsiaali paremini näha, rääkis intervjuus ITuudistele Oracle Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni insenerilahenduste valdkonna direktor Roman Biller.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo külastas 2. novembril Iisraeli lõunaosas asuvat Beer Sheva tehnoloogia- ja kosmoseparki, kus Tehnopargis töötab kokku üle 200 idufirma, mis kõik tegelevad kõrgtehnoloogiliste lahenduste väljatöötamisega. Lisaks kohalike ettevõtjate ja Eesti äridelegatsiooni kogemuste vahetamisele toimus kohtumine ka Iisraeli teadusministri Ofir Akunisega, kellega arutati pikemalt teadusarenduse, digitaliseerimise ja kosmosetööstuse viimaseid arengusuundi.
Eesti meeskond saavutas 13.–15. märtsil Brüsselis toimunud Euroopa Komisjoni ja Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat korraldatud suurandmete programmeerimise maratonil (European Big Data Hackathon) Horvaatia ja Prantsusmaa järel kolmanda koha.
Rootslaste omanduses IT-firma Proact Estonia kasvatas tänu riist- ja tarkvaramüügile võimsalt käivet ja kasumit. Tublisti kasvas ka pilveteenuste portfell.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.