Möödunud nädala lõpus tabas populaarseimat krüptomünti järsk langus, mille käigus ähvardas ta kaotada vaat et poole oma väärtusest. Jõulude ajal münt taastus, kuid kukkus peagi taas kümne protsenti.
Investoreid muserdas Lõuna-Korea teadaanne, et kaalub samme, mis pidurdaks suurt bitcoini-spekulatsioonilainet. Lõuna-Korea on krüptorahade populaarsuse poolest maailmas esirinnas, nii et teated võimalikest repressioonidest lükkasid krüptorahad kohe langusesse. Lõuna-Korea valitsus kaalub "spekulatsiooni" piiramist, mis võib tähendada mõnel juhul ka kauplemisplatvormide sulgemist, vahendas Bloomberg. Lisaks võib riik kehtestada anonüümsete kontode avamise keelu. Korea võimud on juba varem välja öelnud, et plaanivad ka krüptorahade kauplemise pealt saadud tulude maksustamist karmistada.
Financial Timesi andmetel kasutavad korealased eelkõige oma kohalikke platvorme ning vähem USA omasid, kuigi kohalike puhul on vahendustasud maailma keskmisega võrreldes ligi 30 protsenti kallimad.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.