Praegune Microsoft Balti regiooni juht Hristo Manov hakkab lisaks Eestile, Lätile ja Leedule vastutama ettevõtte ärieesmärkide saavutamise eest ka Sloveenias, Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas ning Albaanias.
Kuigi Manovi töökoht jääb endiselt paiknema Eestis, on muudatuste tulemusena vaba Microsoft Eesti tegevjuhi positsioon, kuhu otsitakse inimest, kes aitaks klientidel saavutada rohkem, arendada Microsofti partnerite võrgustikku ning juhtida kohalikku meeskonda.
Hristo Manov hindab väga oma rolli Microsofti Balti regiooni juhina. “Väärtuslikud kogemused, mida olen Balti regiooni juhtides saanud, aitavad mul toetada digitaalse muundumise kasvu Aadria riikides. Mul on äärmiselt hea meel, et mulle on pakutud sellist suurepärast võimalust." Tema sõnul on Aadria regioon on nende jaoks oluline turg uute võimaluste ja säravate inimestega. "Ootan väga võimalust töötada meeskonnaga oluliste projektidega, mis toovad kaasa kasulikke muutusi meie partneritele ja klientidele,” ütles ta.
Hristo ühines Microsofti meeskonnaga 2016. aasta augustis Kesk- ja Ida-Euroopa äristrateegia juhina ning alates 2017. aasta aprillist juhtis kolme Balti riiki. Enne Microsofti töötas Hristo Avonis Lõuna- ja Ida-Euroopa regiooni juhina ning Kesk-Euroopa asepresidendina. Enne Avonisse liikumist oli ta Xerox´I Skandinaavia regiooni juht.
Seotud lood
2. mail nimetati Microsoft Eesti uue juhina ametisse Mart Mäe. Uuel positsioonil on Mardi eesmärkideks Microsofti pilveteenuste osakaalu suurendamine turul ning klientide edukas digitaliseerimine.
Haigekassa juht Rain Laane ütles KPMG aastakonverentsil, et kõiki tervishoiu probleeme pole võimalik lahendada vaid suurte summade eraldamisega. Vaja on keskenduda haiguste ennetamisele, ja seal tulevad appi andmed.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.