Telia Eesti jätkab koostöös Samsungi, SK ID Solutions AS-i ja IDEMIA-ga eSIM tehnoloogia järgmistele tasemetele viimist, arendades ühtlasi eSIM-il töötavat Mobiil-ID lahendust.
Novembri alguses viisid Telia, Samsung ja IDEMIA läbi testid, mille käigus veenduti seadmesse sisse ehitatud SIM-kaardi ehk eSIM-i push-tehnoloogia edukas toimimises. Kui seni oli vajalik eSIM endale seadmesse „alla laadida“, kasutades digitaalsel vautšeril asuvat QR koodi kujul linki, siis värske arendus muudab eSIM-i kasutamise tulevastes seadmetes tunduvalt mugavamaks.
Lihtsustatult öeldes piisab nüüd sellest, kui uue seadme puhul määrata ära, millist mobiilinumbrit see kasutama hakkab. Kohe peale seda kui seade saab ühenduse näiteks WiFi võrguga, pakutakse juba ootel oleva eSIM-i seadmesse laadimist. Seejärel saab peale tavapärast PIN-koodi sisestamist seadmega juba mugavalt võrku ning soovitud teenuseid kasutama asuda.
Kõnealused testid viidi läbi selleks spetsiaalselt kohandatud Samsungi mobiiliseadme ja IDEMIA poolt loodud eSIM lahendusega, mis vastab GSMA standarditele.
Eelpool kirjeldatud lahendust toetavad praeguseks kõik Telia esindused. Kirjeldatud võimekusega eSIM seadmeid hetkel veel kommertskasutuses pole, kuid Telia teeb koostööd erinevate partneritega, et sellised seadmed siinsele turule jõuaksid.
Telia ja Samsung eSIM tehnoloogia osas juba pikemalt koostööd teinud, et pakkuda siinsetele tarbijatele võimalikult mugavaid lahendusi eSIM-iga varustatud seadmete kasutuselevõtul. Hea näide on eSIM-iga varustatud nutikell Gear S2, mis toodi edukalt Eesti turule 2016. aastal. Tänu uuele arendusele jääb üle vaid oodata uute eSIM-iga varustatud toodete jõudmist Eestisse, mille kasutuselevõtt on nüüd veelgi kiirem ja lihtsam.
Lisaks eelnevale töötab Telia koostöös SK ID Solutions AS-ga ja IDEMIA-ga välja lahendust Mobiil-ID turvaliseks ja jätkusuutlikuks toimimiseks eSIM-il ning esimesed dokumendid on vastava lahenduse abil nüüdseks digiallkirja saanud.
eSIM-il toimiva Mobiil-ID abil autentimine ja digiallkirjastamine toimus samuti eelnevalt mainitud Samsungi seadme vahendusel ning testimisel kasutati SK ID Solutions AS platvormi, mis tervikuna võttes on kasutusel ka tänase Mobiil-ID lahenduse juures.
Kuigi kasutusküpse kommertslahenduseni on veel mitu sammu minna, annab praegune test kindluse selles osas, et Mobiil-ID jääb toimima ka uue põlvkonna SIM-kaardi tehnoloogiate puhul.
Seotud lood
Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) avab tuleval aastal kommunikatsioonitehnoloogia professuuri, kus teadlased ja tudengite hakkavad arendama asjade interneti ja targa linna tulevikulahendusi.
Tehnoloogiaettevõtluse edukus peitub suurte ja väikeste ettevõtete oskuses teha koostööd, selgus rahvusvahelise analüüsiettevõtte CCS Insight ja Samsungi uuringutel põhinevast raportist.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.