Esimese Eesti telekomiettevõttena hakkas Telia pakkuma uudset seadmekindlustust, mis pakub kõikide riskide katet ning mida saavad kasutada kõigi kohalike mobiilioperaatorite kliendid.
Uus seadmekindlustus pakub ulatuslikku katet nii mobiiltelefonidele kui tahvelarvutitele, mis kehtib nii seadme varguse, hävimise, purunemise kui juhusliku kaotsimineku korral. Seadmekindlustuse saab vormistada nii Telia e-poest kui esindusest ostetud uuele seadmele.
Telia lisaväärtusteenuste valdkonna juht Maksim Melamed märkis, et värske kindlustusteenus eristub eeskätt oma mugavuse poolest, kuna klient ei pea selle sõlmimiseks ega loobumiseks kuhugi kohale minema ning kogu asjaajamine saab soovi korral aetud internetis.
„Kui juhtub, et seade kukub maha, kaob või varastatakse, saab inimene kahjujuhtumist teada anda Telia iseteeninduses. Seadme asendamise või remondi korral ei pea klient esindusse minema ning seadme kõik transpordikulud tasub Telia,“ selgitas Melamed.
Uus seadmekindlustus eristub teistest sarnatest teenustest mitme olulise täienduse võrra. Näiteks puudub seadme vanusest tulenev hüvitise summa vähenemine, ehk klient võib alati kindel olla, et tema seadmele kehtib kogu kindlustusperioodi vältel 100-protsendiline hüvitis. Nii et kui näiteks aastavanuse iPhone 6-ga peaks midagi juhtuma, asendab kindlustusandja selle võimalusel täpselt samaväärse mudeliga.
Samuti on ainulaadne see, et kui seade peaks kaotsi minema või varastatama, katab kindlustus Telia mobiiliteenuse kliendile kuni 200 euro ulatuses loata kasutamisega tekitatud arve, mis hõlmab nii kõnesid, SMS-e kui mobiilset internetti.
Melamedi kinnitusel saavad Telia Seadmekindlustust asutada kõigi kohalike mobiilioperaatorite kliendid, kes soetavad Teliast endale uue mobiiltelefoni või tahvelarvuti. Kindlustuse saab seejuures vormistada kuni 14 päeva peale uue seadme ostmist.
Telia põhiteenuste kliendile, kes kasutab uut Mobiilse Elu paketti, Telia TV teenust või Telia Koduinterneti teenust, on uus seadmekindlustus esimese 3 kuu jooksul tasuta. Neljandast kuust rakendub kindlustustasu, mille maksumus on alates 3,9 eurost kuus.
Telia Eesti pakub Seadmekindlustuse teenust koostöös Telia Försäkring AB-ga, mis on Telia Company koosseisu kuuluv kindlustusettevõte. Seadmekindlustuse teenuse puhul tehakse koostööd rahvusvahelise kindlustusmaakleriga Willis Towers Watson, mis on ajaloos tegelenud näiteks Titanicu ja Hindenburgi kindlustusjuhtumitega.
Seotud lood
Telia Eesti kasvatas nii eelmise aasta neljandas kvartalis kui 2017. aasta kokkuvõttes oma müügitulu ja kasumlikkust.
Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) avab tuleval aastal kommunikatsioonitehnoloogia professuuri, kus teadlased ja tudengite hakkavad arendama asjade interneti ja targa linna tulevikulahendusi.
Eelmisel aastal alustas Telia mahuka projektiga, mille eesmärk on uuendada interneti püsivõrku üle kogu Eesti. 2017. aastal jõudiski kiire ja kaasaegne internetiühendus kümnete tuhandete klientideni.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.