Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi eesmärk on tunnustada ning väärtustada ettevõtjaid ning ettevõtlikke organisatsioone. Auhinnatute seas oli mitmed tehnoloogia valdkonna ettevõtted.
- Foto: Tallinna Ettevõtlusamet
Parimaks koostööprojektiks nimetati Omniva-Starship-Daimleri viimase miili robottarne pilootprojekt, mille eestvedajad on Aktsiaselts Eesti Post (Omniva), Starship Technologies OÜ ja Daimler AG/Mercedes-Benz. Kolme rahvusvahelise haardega eritüübilise ettevõtte koostöös on tänaseks testimisel uus teenus, mis pakub efektiivset lahendust pakkide kättetoimetamise „viimase miilil”.
Aasta töökohtade looja tiitli pälvis sellel aastal Pipedrive OÜ. Seitse aastat tagasi alustanud müügitarkvara pakkuv Pipedrive on üks Eesti idufirmade edulugusid. Enam kui 50 tuhat klienti 140 riigis, pea 300 töötajat Eestis, Ameerikas ja Portugalis (peatselt ka Inglismaal) – need on näitajad, mis iseloomustavad ettevõtte kiiret kasvu viimasel aastal.
Vastutustundliku ettevõtja tiitliga pärjati Telia Eesti AS. Ettevõtet iseloomustab uus, värske ja terviklik lähenemine vastutustundliku ettevõtluse kõigis allvaldkondades, sidudes need oskuslikult ettevõtte ärimudelisse. Ettevõte uus keskkonnasäästlik kontor üllatab tegevuspõhiste töökohtadega, põhjaliku kuuri on läbinud muuhulhas nii keskkonnajuhtimise standardid kui tarneahela juhtimine.
Koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid selgitati traditsiooniliselt välja ka selle aasta parimad rakenduslikud teadustööd.
Koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli Johanna Jõekalda magistritöö Elamusandmed ruumi kujundaja, milles välja pakutud tehnika võimaldab kaasata ruumide disainiprotsessi katseisikutelt virtuaalse reaalsuse keskkonnas aju-arvuti-liidesega kogutud elamusandmed.
Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli algoritmide väljatöötamine kiirendussensorite tootjale Bosch Sensortec aktiivsusmonitoride energiasäästlikemaks ja täpsemaks muutmisel. Väljatöötatud algoritmid võimaldavad klassifitseerida inimese poolt sooritatavat füüsilist tegevust ja hinnata nende käigus tarbitavat energiakulu. Teadustöö juht on prof Ivo Fridolin TTÜ tervisetehnoloogiate instituudist.
Seotud lood
Kumu kunstimuuseumis toimus 10. oktoobril rahvusvaheline konverents Rootsi Äriauhind. Konverentsil anti välja ka tänavused Rootsi Äriauhinna preemiad, millega tunnustatakse Eesti ettevõtteid. Võitjad kuulutati välja kolmes kategoorias.
Et toetada ettevõtte kliendibaasi kiiret kasvu ja jätkata Pipedrive’i Euroopas asuvatele klientidele kiire ja turvalise teenuse pakkumist, avas Pipedrive uue andmekeskuse Saksamaal Frankfurdis. See on Pipedrive’i esimene andmekeskus Euroopas. Alates ettevõtte asutamisest 2010. aastal on Pipedrive kasutanud Ameerika Ühendriikides asuva andmekeskuse teenuseid.
Eile Mektorys toimunud tööandja brändi konverentsil kuulutati 2018 aasta Unistuste Tööandjaks müügitarkvara loov ettevõte Pipedrive. 377 inimesele mitmes riigis tööd andva firma personalijuhi Leelia Rohumaa sõnul on üks nende inimeste värbamise põhimõtetest „no excuses – ei ettekäänetele“ ehk nende juures saavad tööd vaid kõikide probleemide lahendamisse optimistliku innuga suhtuvad inimesed.
Telia Eesti kasvatas kolmandas kvartalis nii müügitulu kui kasumlikkust ning kasvatab heade tulemuste toel oma Eestisse tehtavaid investeeringuid.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.