Eesti idufirma lõi uudse mobiilirakenduse, mis viib kokku tööjõuturul juba hõivatud olevad spetsialistid ettevõtetega, kes pakuvad neile paremaid tingimusi. Rakenduse MeetFrank kasutamisel toimub kõik toimub täiesti anonüümselt ja pakkumiste palgainfo on avalik.
- Kaarel Holm ja Anton Narusberg Foto: MeetFrank
Töö otsimine kui selline on MeetFrank'i asutaja Kaarel Holmi sõnul oma aja ära elanud. "Talendid ei otsi enam tööd, vaid ettevõtted otsivad neid. Edukad ettevõtted peavad haarama ise initsiatiivi, et kõige talendikamad just nende kollektiiviga liituksid,” sõnas Holm ja lisas: “Uuenduslik värbamismudel on sihtotsingupõhine. Massidele reklaamimine spetsialistide leidmiseks ei tööta.”
Nii iOSile kui ka Androidile mõeldud rakenduses on võimalik 90-sekundiga täita küsimustik, mille abil tuuakse välja inimese oskused, palgatase ning motivatsioon töökoha vahetamiseks. Kogu värbamise protsess on automatiseeritud kuniks inimesele on leitud potentsiaalne tööpakkumine ja teda tutvustatakse ettevõtte personalitöötajaga.
Selle lahendusega soovib ettevõte tuua tööturule läbipaistvust. Frank seab keskmesse inimese, pakkudes talle ülevaadet tema hetke turuväärtusest ja nõudlusest tema oskuste järgi. "Me ei kihuta kedagi üle ostma või kohta vahetama, vaid pakume inimestele infot tööturu võimaluste kohta. Kui töötaja on oma praegusel kohal rahuolev, siis ei motiveeri teda töökoha vahetamisel üksnes palganumber,” lisas ettevõtte teine kaasasutaja, Anton Narusberg.
MeetFrank äpiga on liitunud juba rida mainekaid ettevõtteid nagu Monese, Taxify, LHV, Proekspert ja Tele2. Rakenduses pakutav kõige kõrgema palgaga töökoht on 7000 eurot (bruto) ja keskmine töötasu jääb 3500 euro ringi.
Vaid nädal aega üleval olnud rakendusega on päevas liitunud keskmiselt sada uut kasutajat. “Juba üksnes need numbrid näitavad, et sellise rakenduse vastu on suur huvi. Väga paljud teevad seda ka uudishimust – kas turul on mõni ettevõte, kes suudab mulle pakkuda paremaid tingimusi? Just sellele küsimusele annab MeetFrank vastuse,” lisas Holm.
Ettevõte kavatseb aasta lõpuks laieneda ka mujale Euroopasse. Hetkel keskendutakse Eesti turule. Tööotsijatele on teenus tasuta.
Seotud lood
Aastal 2017 sai Taxify üheks suurimaks Euroopa taustaga sõidujagamise platvormiks.
Alates novembrist jõustuvad ühistranspordiseaduse muudatused, mis võimaldavad osutada platvormipõhist taksovedu, ehk annavad õiguslikud raamid sellistele teenustele nagu täna pakuvad näiteks Uber ja Taxify.
28. septembril toimunud Eesti suurimal majanduskonverentsil Äriplaan 2018 rääkisid tippettevõtjad enim innovatsioonist ja selle hädavajadusest: koduste pakiautomaatide ideest ja nutilampidest kuni iPadist juhitava automaatikani põllumajanduses.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.