President Donald Trump astus vahele Hiina riskikapitali fondi ostutehingule Ühendriikides. Valge maja teatas kolmapäeval, et ettevõtte ülevõtmine katkestati julgeolekukaalutlustel, vahendab Politico.
Lattice Semiconductor Corporation asutati 1983. aastal ja 700 töötajaga firma tulu on viimastel aastatel jäänud 300 miljoni dollari juurde. Ettevõte on maailma üks tähtsamaid seadistatavate mikrokiipide tootja. President Donald Trumpi administratsioon keelas ettevõte müügi hiinlastele.
Viimase veerandsajandi jooksul on Valge Maja seni vaid kolmel korral julgeolekule viidates astunud vahele Ühendriikide ettevõtte ülevõtmisele välismaise investori poolt. Ettepanek tehing peatada tuli Valge Maja ja Riigikassa ühiskomisjonilt.
Riskikapitali fond CVCF soovis mikrokiipide, pooljuhtide ja tarkvara tootja soetada 1,3 miljardi dollari eest. Kuid juba novembris kirjutas Reuters, et ostja võib kaudselt olla seotud Hiina kosmoseprogrammiga ja see side võib tehingu juures osutuda takistuseks.
Rahvusvaheliste suhete vaatlejate sõnul on järgmine samm USA-Hiina kaubandussuhete jahenemisest. President Trump ootab Hiina ametivennalt Xi Jingpingilt, et viimane survestaks Põhja-Koread selle tuumaprogrammi peatamiseks.
Valges Majas on praegu laual kaks plaani julgeoleku ettekäändel piirata terase ja alumiiniumi importi – mõlema küsimuse teravik on suunatud Hiina metallitööstuse vastu.
Seotud lood
Forbesi iga-aastaselt koostatava maailma rikkaimate inimeste edetabeli esikolmikus on toimunud mõned vangerdused, suurim kaotaja on USA president Donald Trump.
7. aprillil teatasid mitmed meediaväljaanded, et Twitter tahab USA kohtusse anda, põhjuseks kasutajaandmete kaitse, kirjutab finanzen.net.
USA valitsus eemaldas kolmapäeval kõigist oma arvutisüsteemidest vene päritolu Kaspersky viirusetõrje, kuna see on FBI andmetel seotud Vene julgeolekuteenistustega.
Teisipäeval, 24. jaanuaril toimunud küberturvalisusele pühendatud konverentsil “Redefining IT security” kõneldi küberohtudest ja -kaitsest.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.