Nädalavahetusel Tallinnas toimunud Garage48 Heaolutalgutel valis žürii kõige suurema potentsiaaliga lahenduseks CareMate’i, mis viib erivajadustega inimesed kokku hooldajate ja vabatahtlikega.
CareMate’i eestvedaja Marion Tederi sõnul sündis nende idee tema isiklikust kogemusest ja vajadusest saada tuge lähedase inimese abistamisel, kui ise ollakse eemal. „Lõime veebikeskkonna, kus saab ära märkida, millega ja millal abi vajatakse, misjärel viib platvorm kokku nendega, kes oleksid sobivad abi pakkuma. Lisaks pakub keskkond ka online kursuseid ja harivaid materjale, et tagada spetsialistide ja vabatahtlike valmisolek ja kvalifikatsioon teenuse pakkumisel,” ütles Teder.
24 tunni jooksul loodi kokku seitse innovaatilist lahendust ja prototüüpi Eesti hoolekandeteenuste edasiarendamiseks. Lisaks CareMate’ile loodi veel näiteks prototüüp teenusest, mis pakub toetavat püsivat elukeskkonda erivajadustega inimestele iseseisvaks eluks, psühholoogilisele nõustamisele registreerimist lihtsustav keskkond, suhtlusplatvorm sarnaste kogemustega inimeste kokku viimiseks ja kunstiprogramm eakatele ja erivajadustega inimestele, kes on sotsiaalsest elust võõrandunud.
Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna nõunik ja projektijuht Kristiina Tuisk ütles, et Heaolutalgud tõestasid, et innovatsiooni on võimalik tuua mistahes sektorisse. „Talgute seitse prototüüpi on hea tulemus ning loodan siiralt, et meeskonnad arendavad neid edasi ka pärast Heaolutalgute lõppu,“ ütles Tuisk.
Heaolutalgud tõid kokku ligi sada inimest üle Eesti. Osalejate hulka kuulusid nii valdkonna spetsialistid, teenusedisainerid, IT valdkonna esindajad, aga ka erivajadustega inimesed, kelle jaoks reaalseid innovaatilisi lahendusi looma hakati.
Heaolutalgud said alguse juunikuus, kui toimusid üle-eestilised töötoad hoolekande kõige põletavamate teemade kaardistamiseks. Parimate lahenduste edasiarendamiseks on sotsiaalministeerium ette valmistamas uue aasta esimeseks pooleks projektitaotluste vooru, kust meeskondadel on võimalik taotleda rahalist toetust.
Heaolutalgud kutsus ellu sotsiaalministeerium. Talguid viisid läbi Garage 48 ja Civitta Eesti.
Seotud lood
22.-24. septembril toimub Tartus SPARK HUBi ja SPARK Makerlabi ruumides “Garage48 elamused ja ekspositsioonid” häkaton ehk intensiivne arendusnädalavahetus, mis toob 48 tunniks kokku mehhatroonika ja elektroonika insenerid, disainerid, kunstnikud, tarkvaraspetsialistid ning leidurihinged gümnaasiumiõpilastest muuseumi- ja teaduskeskuste spetsialideni, et üheskoos luua esemelisi prototüüpe, mis selgitaksid looduse seaduspärasusi ja nähtusi meie ümber.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.