Tuleb tunnistada, et ma polnud üllatunud kui mu postkasti saabus lugejakiri Rainerilt, milles investor soovitas mul lähemalt vaadata tehnoloogiafimat IBM.
Tegemist on maailma ühe suurima tehnoloogiafirmaga, mis on viimastel aastatel muutnud ärisuunda ja püüab taas kasvama hakata. Lisaks kostitab IBM oma aktsionäre stabiilselt dividendidega ja on seda teinud nii headel kui ka halbadel aegadel. Ka ettevõtte aktsia hind on sel aastal märkimisväärselt kukkunud ja kui uskuda, et see pöördub varsti taas tõusule, oleks sisenemiseks tõepoolest õige aeg.
Pean tunnistama, et mindki panevad IBMi puhul muretsema just kehvad kvartalitulemused, mis on juba üle viie aasta languses. Ning kuigi see on viinud IBMi aktsiahinna küllaltki atraktiivsele tasemele, ei oska ma praegu ette näha, mis võiks selle uuesti tõusule pöörata. Pilvetehnoloogia alal Amazoni ja Microsoftiga konkureerimine on äärmiselt keeruline. Lootust on, et ehk õnnestub ettevõttel IT-valdkonnas tõeline läbimurre saavutada oma superarvuti Watsoniga ning sellisel juhul tuleb mul kindlasti oma sõnu süüa.
Seotud lood
Apple ei olegi USA aktsia, mida investoritele saadetavates uudiskirjades kõige rohkem soovitatakse, kirjutab MarketWatchi kolumnist Mark Hulbert.
IBMi kasum ja müüginumbrid vähenesid teises kvartalis, kirjutab The Wall Street Journal.
IBM teatas koostööleppe sõlmimisest BMW Groupiga, millega hakkavad ettevõtted koos uurima IBM Watsoni kognitiivse andmetöötluse võimalusi personaalsema sõidukogemuse ning intuitiivsemate juhiabisüsteemide loomisel uute BMW sõidukite jaoks.
Pilveteenuseid võtavad kasutusele oluliselt enam ettevõtteid, kui keegi prognoosida oskas, selgus IBMi uuringus. Ettevõtete jaoks on suurimad kasutegurid olnud uutesse valdkondadesse laienemine, uute teenimisviiside ja ärimudelite loomine, suurimad katsumused on seotud turvalisusega.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.