Siseminister Andres Anvelt kinnitab siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) uueks juhiks Ragner Paevere, kes töötab praegu SMITi platvormiteenuste osakonna juhina ning kuulub ka asutuse juhtkonda. Paevere asub uude ametisse tuleva nädala alguses, 28. augustil.
- Ragner Paevere Foto: Erakogu
„Ragner Paeverel, kes osutus 28 kandidaadist tugevaimaks, on sihikindel ja pikaajaline kogemus IT-valdkonna juhtimisel. SMITi uue juhina on tema ülesanne tagada, et siseturvalisuse valdkonna IT-arendused oleksid läbimõeldud, valmiksid kiiresti ning teeksid klientide elu lihtsamaks ja elanike elu turvalisemaks,“ sõnas siseminister Anvelt.
Paeverel on ettevõtluskõrgkoolis Mainor omandatud ettevõtluse ja ärijuhtimise alane kõrgharidus. IT-valdkonnas on tal kogemust üle 15 aasta, millest enam kui 10 on ta töötanud juhtivatel ametikohtadel. Enne SMITiga liitumist 2016. aasta kevadel töötas ta pikalt Telias. Paevere aitab siseturvalisust edendada ka vabal ajal, kuuludes vabatahtliku päästeseltsi ridadesse ja Neeme rannavalveseltsi juhatusse.
„SMITi uue juhina pean esmalt oluliseks juba alustatu lõpule viia. Pikemas perspektiivis saab võtmesõnaks olema innovaatiline mõtteviis. Kuidas olla parem partner haldusala asutustele ja tagada seeläbi kindel riik? Annan endast parima, et muuta Eesti veel turvalisemaks ja seeläbi paremaks kohaks, kus elada,“ kommenteeris oma uut rolli Paevere.
Anvelti sõnul on SMITi senise juhi Merle Küngase vedamisel saanud SMITist asutus, mis on oma eesmärgile keskendumise ja säästlikkusega võrreldav erasektoriga. Küngas tõi koos oma meeskonnaga edukalt SMITi alla rahvastikuregistri ning tänavu kolivad kõik SMITi teenused uude tänapäevasesse andmekeskusse, mille valmimine on olnud Merle Küngase ning tema tiimi suur eesmärk ja töövõit.
SMIT pakub siseturvalisusega seotud infosüsteemide haldust ja arendust häirekeskusele, päästeametile, politsei- ja piirivalveametile, sisekaitseakadeemiale ja siseministeeriumile. SMIT pakub oma klientidele ka raadio- ja kõnesidet. Inimesed puutuvad SMITi infosüsteemidega märkamatult kokku näiteks siis, kui politseinik tänaval kiirust mõõdab, kui on vaja helistada hädaabinumbril 112, piiri ületades või isikut tõendavaid dokumente tellides.
Seotud lood
Esimesena maailmas võttis uue ja täpsema positsioneerimise lahenduse kasutusele Eesti Häirekeskus. Selle rakendamiseks tehti koostööd tehnoloogiaettevõttega Google, mobiiltelefonide tootjaga Sony Mobile Communications, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusega (SMIT), Eesti sideettevõtetega Telia, Elisa ja Tele2, tehnoloogiaettevõttega Reach-U ning Euroopa Hädaabinumbri Assotsiatsiooniga (EENA). Arendustööd Häirekeskuse infosüsteemides helistaja asukoha digikaardil kuvamiseks tegi SMIT. Intervjuus ITuudistele räägib lahendusest ja selle valmimiset lähemalt SMITi pääste ja hädaabi valdkonnajuht Aivo Riisenberg.
Aastal 2016 on ITuudised.ee lehel käidud lugusid uudistamas rohkem kui varem - nii lugejate hulk kui vaatamiste arv on aastaga kasvanud pea 50%. 10 enim loetud lugu on heaks ülevaateks, mis lugejatele huvi pakkus.
Tallinna Teaduspark Tehnopol laieneb, avades Mustamäel uue 11 500 ruutmeetri suuruse kaksiktornidest koosneva bürookompleksi. Ühe torni rentnikuks on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), kes on hoonest kujundanud Eesti suurima siseturvalisusega tegeleva IT-maja.
Politsei-ja piirivalveametile e-politsei tarkvara arendava Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) politsei valdkonna juht Kalle Putk käis politseialaste infosüsteemide arenduste oskusteabe levitamisega seotud konverentsil Enlets-mobile ning leiab nähtu põhjal, et SMITis loodud e-politsei lahendus mitmes mõttes Euroopas esirinnas. ITuudiste küsimustele vastab Kalle Putk.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.