IT- ja konsultatsioonifirma CGI rahvusvaheline uuring näitab, et valdav osa maailma tippjuhte peab kõige kindlamaks ja kuluefektiivsemaks muudatuste tegemise viisiks ettevõttes spetsiaalse tarkvaraplatvormi kasutamist, mis võimaldab korraga hallata kõiki organisatsiooni tarkvaralahendusi.
Hiljuti avaldatud uuring CGI Global 1000 toob välja, et 75% ettevõtetest soovivad vähendada kulusid ning usuvad, et parim viis seda teha on kaasajastada IT-teenuseid. Seetõttu peetakse IT-teenuste kaasajastamist organisatsioonide IT-osakondade olulisimaks ülesandeks. Teiste tähtsamate eesmärkidena toodi välja organisatsiooni kaitsmist küberrünnakute ja muude digitaalsete ohtude eest ning IT-valdkonna suutlikkust anda reaalaja infot igas ettevõtte aspektis (vastavalt 55% ja 46% vastanuist).
Tule osalema!
IT-juhtimise aastakonverents "IT-juhtimise väljakutsed Eesti ettevõtetes"
toimub 23. mail Bliss konverentsikeskuses
Info ja registreerumine
SIIN.Esita oma ettepanek
IT-juhi tunnustamiseks SIIN.Uuringu tulemusi kommenteerinud CGI Eesti äriarendusdirektor Mart Mäe ütles, et sedavõrd ambitsioonikate ja paljusid tegevusi hõlmavate eesmärkide elluviimine nõuab erakordselt suurt juhtimistäpsust. „Kogu ettevõtte IT lihtsalt „pilve viimine“ ei ole mõistlik ega üldjuhul ka võimalik. Ettevõtte digitaalse ümberkujundamise eelduseks on kogu organisatsiooni tegevust toetava infotehnoloogia käsitlemine tervikuna ja kaasaegse pilvetehnoloogia sidumine ettevõtte teiste IT-lahendustega,“ rõhutas Mäe.
Toetudes globaalsele oskusteabele pakub CGI nüüd ka Eestis uuenduslikku ja end juba rahvusvaheliselt tõestanud IT-rakendust, mis võimaldab hallata erinevaid tarkvarasid ühtsel platvormil ning seeläbi ükskõik kui ulatuslikke organisatsioonisiseseid muudatusi kiiresti ja efektiivselt ellu viia. Tarkvara Unify360 näol on tegu hübriid-pilvelahendusega, mille abil saab ühtses keskkonnas hallata nii klientide eritarkvara, standardtarkvara kui ka teenusena sisseostetavat tarkvara (SaaS). Unify360 ühildab tüüpiliselt ühildamatuteks peetavaid süsteeme ning on hõlpsalt kohandatav iga organisatsiooni eripärale ja tegevusvaldkonnale. Kasutamise hõlbustamiseks on see varustatud erinevate praktiliste liidestustega nagu kliendiportaal, tüüprakendused, tegevusmudelid ning -raamistikud.
1976. aastal asutatud CGI, mille osa on ka CGI Eesti AS, on globaalne IT- ja äriteenuseid pakkuv ettevõte, mis tegeleb kõrgtasemel ärikonsultatsiooni, süsteemide integratsiooni ning outsourcing teenuste pakkumisega. CGI tooteportfelli kuulub üle 150 unikaalse tarkvarateenuse ja –lahenduse ning meil on 40 riigis 68 000 spetsialisti. Eestis on CGI tegutsenud üle 20 aasta ning ettevõttes töötab täna 220 spetsialisti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Komisjoni maksunduse ja tollinduse peadirektoraat (DG TAXUD) valis järgmiseks viieks aastaks oma IT-süsteemide ja -protsesside kvaliteedistandardi välja töötajaks ning järelevalve teostajaks globaalse tarkvarafirma CGI. Projekti hinnanguline maksumus on 64,9 miljonit eurot.
Mitmetel IT-valdkonna hankijatel on murekohti napilt poolteist kuud kehtinud uue riigihangete seaduse nõuete täitmisega ning tehtud vigade parandamise käigus tehakse sageli uusi vigu, ütleb tarkvaraettevõtte CGI hankeekspert Taavi Hermlin.
Äripäeva teemaveeb ITuudised.ee on juba neljandat aastat järjest korraldamas pilvevaldkonnale pühendatud konverentsi Pilvekonverents 2018, mis sel aastal vaatleb laiemalt erinevaid võimalusi ja räägib rohkem pilvelahenduste kasutamise kogemustest. 15. märtsil koostöös digiteenuste agentuuriga ADM Interactive toimuv konverents toob kuulajate ette mitmeid välisesinejaid, kelle seast esimesena astub kuulajate ette Amazon Web Services lahenduste arhitekt Monica Lora.
Eestis esindatud globaalne tarkvarafirma CGI on teinud pakkumise Helsingi börsil noteeritud Affecto grupi aktsiate omandamiseks. Tehingu hinnanguline väärtus on 98 miljonit eurot. Affecto kuulub Põhjamaade juhtivate ärianalüüsi ja infohaldamise lahendusi ning teenuseid pakkuvate ettevõtete hulka, kellel on Skandinaaviamaades, Lätis, Leedus ja Poolas kokku üle tuhande töötaja.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.