Reitingufirma Moody’s otsustas langetada Ericssoni pikaajalist reitingut tasemelt Baa3 tasemele Ba1 ehk rämpstasemele, vahendab Bloomberg.
Ühtlasi tähendab see Ericssonile viimase seitsme kuu jooksul juba kolmandat reitingukärbet. Moody’s tõi kärpe põhjuseks peamiselt kehva käibe- ja rahavoo-ootuse. Vilets käekäik peaks Moody’se andmeil Ericssoni iseloomustama nii sel kui ka järgmisel aastal.
Moody’se otsus langetada Ericssoni reitingut tuleb ettevõttele valusal ajal. Ericssoni juht Börje Ekholm ponnistab tõsiselt, et ettevõte august välja tuua. Kommunikatsiooniseadmete tootja käibenumbrid kukuvad kolinal, mida põhjustab osaliselt ka Nokia tagasitulek. Ekholm on lubanud anda endast kõik, et kärpida kulusid ning saada lahti lepingutest, mis suuremat kasu ei too. Samas püüab Ericsson säilitada vajalikul hulgal investeeringuid kõige olulisematesse valdkondadesse.
Moody’s kritiseerib aga Ericssoni kärpeplaani ning leiab, et see pole pikas perspektiivis jätkusuutlik ning sellega võib kaasneda ettevõtte konkurentsivõime langus.
“Peame tegema midagi väga keerulist: andma gaasi ning samal ajal pidurdama,” on Ekholm oma väljakutse kohta öelnud. “Peame investeerima piisavalt, et olla tehnoloogiavaldkonna liidrid.”
Ericssoni aktsia hind on täna langenud 2,72% võrra, 57,25 Rootsi kroonini.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Ericsson avaldas oodatust halvemad teise kvartali majandustulemused, mis panid aktsia langema.
Aastast 2011 Ericssoni nõukogu juhtinud Leif Johansson andis täna pressiteate vahendusel teada, et ei kavatse tuleval aastal enam oma kandidatuuri uueks ametiajaks üles seada.
Kui restruktureerimiskulud kõrvale jätta, jäi Rootsi elektroonikahiid Ericsson kolmandas kvartalis nulli, mis annab lootust, et firma kriisiplaan töötab.
Ericssoni Tallinna tehast asus juhtima Lars Ottoson. Tallinna tehas on Ericssoni üks suuremaid tootjaid. Radio System sidevõrgu tugijaamade tootmisega astutakse samm lähemale 5G-valmidusega lahenduste pakkumisele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.