Reaalsus on teinekord selline, kus rikkad saavad rikkamaks ja võimsad saavad võimsamaks. Esimese kvartali tulemuste järel võib kindlalt väita, et Amazon ja Google’i emafirma Alphabet muutuvad nii rikkamaks kui võimsamaks - ja investoritele see meeldib. Mõlema firma aktsiad on rekordkõrgel, kirjutas Äripäev.
Amazon teenis kolme kuuga 724 miljonit dollarit kasumit ehk 1,48 dollarit aktsia kohta ja 41% rohkem kui aasta tagasi samal ajal, sealjuures käive tõusis 29,13 miljardi dollari pealt 35,71 miljardini. Analüütikud prognoosisid 35,3 miljardi dollarilise käibe juures kasumiks 1,12 dollarit aktsia kohta.
Alphabeti esimese kvartali käive kasvas aastaga 22%, 24,75 miljardi dollarini, puhaskasum suurenes aastaga 29%, 5,43 miljardini ehk 7,73 dollarini aktsia kohta
Alphabeti kasum ja käive tuleb endiselt tütarfirmast Google, mille alla kuulub ka YouTube. Internetireklaami klikihindadele on analüütikud palju tähelepanu pööranud, sest mobiilseadmete revolutsioon on nende hinda langetanud ja nii läks ka esimeses kvartalis, kui ühe kliki hind kukkus keskmiselt 19%, kuid üha rohkem kasutajaid täheldas, et reklaame klikiti 44% rohkem kui aasta tagasi. Lisanduv klikiliiklus korvab kuhjaga kliki langevat hinda.
Loe pikemalt
Äripäevast http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/04/28/amazoni-ja-alphabeti-voidumarss-laheb-edasi
Autor: Fredy-Edwin Esse, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Jaapani telekommunikatsioonihiid SoftBank ostab Google´i emafirma Alphabeti käest kaks ettevõtet, mis tegelevad robottehnoloogia arendamisega, vahendas uudisteportaal Reuters.
Google'i emafirma Alphabet avalikustas reedel, et kohandab kontserni struktuuri, luues uue valdusfirma ja muutes Google'i piiratud vastutusega äriühinguks, vahendab Bloomberg.
T.Rowe Price Global Technology Fund, mis panustas suurelt Teslale ja Amazonile, mil need "ebaseksikad“ olid, muretses portfelli uued tõusuaktsiad.
Miljardärist investor Mark Cuban tõdes CNBC-le antud intervjuus, et Amazoni kasvupotentsiaal on meeletu ning kiitis ettevõtte strateegiat.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.