• 14.03.17, 17:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Idufirmade kiirendiprogrammis alustas 11 ettevõtet

Tallinnas tegutsev iduettevõtete kiirendiprogramm Startup Wise Guys (SWG) alustab uut koolitustsüklit 11 iduettevõttega 8 riigist.
Startup Wise Guysi kaasasutaja ja üks juhtivaid ingelinvestoreid Herty Tammo
  • Startup Wise Guysi kaasasutaja ja üks juhtivaid ingelinvestoreid Herty Tammo Foto: Andres Haabu
Kiirendisse kandideeris 250 idufirmat, kellest valiti välja 11 meeskonda:
Inapptics (Armeenia), Robotic Solutions (Läti), AIris Vision (Rumeenia), Welltrado (Leedu), Induto (Valgevene), Mobscale Labs (India), Vrnet (Ukraina), Fanvestory (Eesti), Intelflows (Rumeenia), CEnOS (Läti), bNesis (Ukraina).
Kõige rohkem kandideerimisavaldusi tuli Lätist, Ukrainast, Eestist, Rumeeniast ning Leedust.
Kolm kuud Tallinnas
SWG programm algas 13. märtsil. Väljavalitud ärilt ärile iduettevõtete asutajad tulevad järgmiseks kolmeks kuuks elama ja toodet arendama Tallinna, kus nendega töötab rohkem kui 150 kohalikku ja ka rahvusvahelist mentorit. Kiirendiperioodi jooksul valideeritakse ning edendatakse ärimudelit, arendatakse toodet, pannakse alus süsteemsele müügiprotsessile ning õpitake ka väljendusoskust, et esitleda end nii uutele klientidele kui ka võimalikele investoritele. Iga iduettevõte saab Startup Wise Guys’ilt 20 000 eurot alginvesteeringut. 
“Meil on 8 eri rahvust ning meeskondade tegutsemisvaldkonnad on samuti mitmekesised, alustades virtuaalreaalsusest kuni robootikani. Uudsena Euroopas kaasasime programmiks vajalikud vahendid avaliku ühisrahastuse kaudu rohkem kui 120 investorilt Funderbeami platvormi kaudu,” ütles Cristobal Alonso, SWG juht.
Startup Wise Guys asutati 2012. aastal võimaldamaks Eesti erainvestoritel investeeringute tegemist kõrge kasvupotentsiaaliga alustavatesse B2B (ärilt-ärile) tehnoloogia-ettevõtetesse. 2016. aasta novembris toimus esimene Startup Wise Guysi portfelliettevõtte exit, milleks oli Vitalfieldsi müük USA suurkorporatsioonile Monsanto Company.
Startup Wise Guys on kiirendanud 60 ettevõtet, mille asutajad on olnud rohkem kui 30 eri riigist. Algav programm on järjekorras kaheksas.
Allikas: Äripäev
Autor: Rainer Saad, Äripäeva ajakirjanik

Seotud lood

Uudised
  • 05.07.17, 09:09
Herty Tammo: on ikka jube äge aidata inimestel oma unistusi ellu viia
Äsja lõpetas Eestis tegutseva ärikiirendi Startup Wise Guys (SWG) järjekordne lend uusi startupe ja peagi on algamas järjekorras juba 9. voor Riias. Kiirendi tekkeloost, selle arengutest ning muredest ja rõõmudest rääksime selle looja ja eestvedaja Herty Tammoga.
Uudised
  • 27.07.17, 12:24
SmartCap ja KredEx valisid välja kiirendihanke võitja
Kiirendihankel osales seitse meeskonda, kellest neli vastasid kvalifitseerimisnõuetele. Lõpliku pakkumise esitas kolm meeskonda. Võitjaks valiti ühispakkumus, mille esitasid Mobi Solutions OÜ ja Astrec Baltic OÜ.
Uudised
  • 29.11.17, 09:16
Swedbank ja Startup Wise Guys loovad ühise ärikiirendiprogrammi
Swedbank asutab koos ärikiirendiga Startup Wise Guys finantstehnoloogia ettevõtetele mõeldud eriprogrammi Wise Guys Fintech. Osalema on oodatud kõik iduettevõtted, kes soovivad jõuda finantsmaailma tipptegijate hulka.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele