Eduka Eesti arvamuskonkursi auhindade üleandmisel teenis peavõidu ja 10 000 eurot Jaak Laineste enda looga silla loomisest idufirmade ja nii-öelda reaalmajanduse vahel.
Laineste esitas enda loo „Taome äpid e-reaalmajanduseks“ konkursile viimasel päeval, andes viimast lihvi lennukis ja mobiiliekraanilt, kuigi selle kirjutamine algas aga juba sügisel.
Laineste lugu rääkis sellest, kuidas idufirmade jaks kulub ära enda sektori murede lahendamisele ning teistele majandusharudele nende pilk sageli ei küündi ning kui küündibki, siis ei leita sujuvaks koostööks ühist keelt. Laineste tõi välja mitmeid konkreetseid soovitusi ning tegutsemisjuhendeid, kuidas sellele probleemile lahendust leida, alustades reaalmajanduse oskusteabe viimisest idufirma kiirendiprogrammidesse ja lõpetades reaalmajanduse esindajate koolitamisega, et nad näeksid IT-d enamana, kui lihtsalt kinnikiilunud printeri parandamiseks vajalikku oskusteavet.
Laineste sõnul ei peaks idufirmade ja nii-öelda reaalmajanduse vahele silla ehitamiseks tingimata vaatama riigi suunas, sest jämedam ots parema koostöö leidmiseks kahe kujuteldava sfääri vahel on Laineste sõnul hoopis ettevõtjate käes.
Seotud lood
Tänasel Eduka Eesti arvamuskonkursil lõpuüritusel tehti teatavaks 10 000 euro võitja ning 3000- ja 2000eurose preemia saajad.
Algas kandideerimine ettevõtluskonkursile Rootsi Äriauhind 2017, millega julgustatakse Eesti ettevõtteid oma Rootsi kolleegidega rohkem koostööd tegema ning välisturgudele laienemise peale mõtlema.
Ettevõtja, Eduka Eesti arvamuskonkursi võitja Jaak Laineste nimetab Uberit mulliks. Õhust tühjaks jooksnud üleshaibitud idusid on tema sõnul teisigi.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.