• 08.03.17, 15:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Margus Uustalu: tulevikus võiks ettevõtetel olla ainult üks visionäärist IT-töötaja

On igati nutikas, kui tulevikus on ettevõttel ainult üks IT-töötaja või juht, kes on pigem visionäär, ja kõik muud protsessid on outsource’itud, ütles Levira pilvedivisjoni juht Margus Uustalu täna toimuval ITuudiste korraldatud konverentsil „Olla pilves või mitte – selles on äririsk“.
Levira pilveteenuste divisjoni direktor Margus Uustalu
  • Levira pilveteenuste divisjoni direktor Margus Uustalu Foto: Levira
Uustalul noppis konverentsipäeva esimesest plokist enda jaoks kaks tähtsat mõtet: esiteks iga ettevõte on praegu IT ettevõte, ja teiseks tõdemus, et IT teenustega ei taha tegelikult keegi tegeleda.
Enda eraettevõtja kogemusest rääkis ta, et ehkki ta tahab, et tema e-mail ja koduleht töötaksid ning tal oleks CRM-i lahendus, ei ole tema jaoks tähtis, kus ja kuidas need töötavad või mis platvormil asuvad. „Igale ettevõttele on parem, kui keegi IT teenuse ära võtab ja nende eest vastutust kannab, sest siis saab ettevõte keskenduda oma ideaalide ellu viimisele,“ ütles Uustalu, kelle arvates annab täisteenuse kasutamine ettevõttele vabaduse oma põhitööd teha ja klientidele kasulik olla.
Ta juhtis tähelepanu, et ükski ettevõte ei võtaks kõiki teenuseid vaid ühe teenusepakkuja käest, sest see oleks meeletu risk. Uustalu sõnul on riskiks ka ettevõtte ootused teenuse kohta: kas need on piisavalt defineeritud, kas SLA tase, mida tagatakse, on piisav ja kas juriidiline pool on kokku lepitud. Või kellele täpselt andmed kuuluvad, ja mis juhtub siis, kui andmed lähevad jalutama.
„Kogu IT täisteenuse või outsource’ingu aluse võimaldajaks on pilvetehnoloogia. See võib olla praegu ebamugav statement, aga Eesti kontekstis minu arvates pilvest tegelikult rääkida ei saa, me küll enda arvates teame, kus ja kelle käes andmed on, aga maailma kontekstis me tihtipeale ei teagi, kus andmed asuvad,“ möönis Uustalu.
Uustalu rääkis, et kui nad olid mõni aeg tagasi Leviras pakkunud avaliku pilve teenust, siis tihtipeale pöördusid kliendid nende poole sooviga saada samasugust teenust nagu Amazonil, aga paremat. Küsimuse peale, et mis peaks parem olema, kas käideldavus, hind või juriidika, siis kõik soovisid paremat hinda, millega ei olnud Levira nõus. "Meie kogemuse põhjal ei saa pilve teenus olla odavam kui enda tehtud teenus."
Autor: Merit Pärnpuu, Äripäeva ajakirjanik

Seotud lood

Uudised
  • 21.06.17, 13:09
Levira: ootame uusi vabalevi kanaleid
Kanal 2 vabalevist loobumine avab digiteenuste ettevõttele Levira võimaluse pakkuda vabanenud saatjakohti uutele huvilistele, kuna tehniline võimekus ja kvaliteet on selleks olemas, teatas Levira.
Uudised
  • 24.04.17, 17:02
Levira investeeris 2016. aastal 3,6 miljonit eurot, müügitulu ulatus 10,6 miljoni euroni
Digiteenuste ettevõtte Levira 2016. aasta konsolideeritud müügitulu oli 10,6 miljonit eurot ning puhaskasum ligi 437 000 eurot. Levira investeeris 2016. aastal 3,6 miljonit eurot ehk 2,4 korda rohkem kui sellele eelnenud majandusaastal, teatas ettevõte.
Uudised
  • 10.03.17, 17:23
Pilvekonverents 2017 fotogalerii
8. märtsil toimus Viru konverentsikeskuses ITuudiste korraldatud Pilvekonverents 2017 "Olla pilves või mitte - selles on äririsk". Fotograaf Julia-Maria Linna.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele