1. märtsil stardis TransferWise'i ellukutsutud mentorprogramm Startup Surgery, mille eesmärk on aidata uuenduslike äriideedega inimestel oma toodet või teenust edasi arendada ja toimima panna. Osalejatele saavad mentoriteks TransferWise'i kogenud töötajad.
TransferWise'i rahvusvahelise laienemise eest vastutava tootejuhi ja Startup Surgery ühe eestvedaja Kaarel Kuddu sõnul on ettevõtmise taga TransferWise’i töötajate soov oma kogemust ja teadmisi edasi anda: “TransferWise’i lugu tuuakse täna tihti ettevõtlikkusest rääkides eeskujuks. Tahaksime minna siit ühe sammu kaugemale ja süstida noortesse ettevõtlikkust, et nad asuksid julgemalt oma unistusi täide viima.”
Kuddu sõnul oodatakse programmi kandideerima inimesi hea idee või isegi prototüübiga, mille teostamiseks oleks vaja nõuannet või kõrvalpilku. “Osaleda võivad ka need, kes on oma idee või juba toimiva ettevõtte arenduse käigus ummikusse jooksnud ning vajavad “diagnoosi”, kus on murekohad ja mis on sobilik “ravi”.”
Esitatavate ideede valdkonna osas ei sea programm piiranguid. “Tehnoloogia, majandus, haridus, sport, disain, sotsiaalne ettevõtlus – kõik on oodatud. Programmi ideid valides lähtume eelkõige autori ambitsioonist ja sellest, kas ta püüab lahendada reaalset probleemi. Need, kes ei osutu programmi valituks, saavad siiski meie käest põhjaliku tagasiside, mis võiks iseseisva arendustegevuse juures abiks olla,” ütles Kuddu.
Ideede esitamise tähtaeg on 31. märts. Selleks ajaks ootab Startup Surgery meeskond äriideede ja võimalusel ka prototüüpide kirjeldusi, mille hulgast valitakse välja kuni kuus suurima võimaliku potentsiaaliga kandidaati kolme kuu pikkusesse nõustamis- ja arendusprogrammi.
Startup Surgery programmi mentoriteks on TransferWise'i töötajad. “Me ei saa garanteerida, et meie mentorite seas on erinevate väga kitsaste valdkondade eksperte. Pigem eeldame, et iga tiim on oma idee osas ise suurim ekspert. Saame aga teha seda, mida teeme igapäevaselt TransferWise’i sees: küsida keerulisi küsimusi, aidata tiimil fookust paika saada, pakkuda välja erinevaid viise probleemile lähenemiseks ja aidata veenduda, et lahendatakse ikka õiget probleemi. Sel juhul suudab tiim ka pärast iseseisvalt edasi töötada,” selgitas Kuddu.
Inspireerivate esinejatega programmi kick-off üritus toimub TransferWise’is neljapäeval, 13. aprillil. Sinna on oodatud kõik programmi kandideerinud inimesed sõltumata sellest, kas nad osutusid mentorprogrammi valituks või mitte.
Seotud lood
Eestlaste Taavet Hinrikuse ja Kristo Käärmani kuus aastat tagasi loodud idufirma TransferWise pöördub sel aastal kasumlikuks - iga kuu vahendab ettevõte üle miljardi euro, kirjutas BBC.
TransferWise alustab koostööd Suurbritannia pangaga Starling Bank, mille kliendid saavad teha TransferWise’i makseid otse panga äpist 35 erinevas valuutas. Tegu on TransferWise’i esimese partnerlusega Suurbritannias.
TransferWise teatas täna, et hakkab ettevõtetele pakkuma uut ülemaailmset teenust, millega saavad firmad valuutaülekandeid saata ja vastu võtta sama lihtsalt, nagu toimetaksid nad sihtkohariigis kohapeal.
Rahvusvaheliste valuutaülekannetega tegelev TransferWise avab Aasia peakontori Singapuris.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.