Kes vastutab mille eest, statistiline pilk kliendi vastutusalas oleva turvalisusele, kuidas leida projekti eutaneerimiseni viiv "virtukas"- need on kolm reaalset pilvekliendilugu, mida tutvustab 8. märtsil toimuval Pilvekonverentsil Zone.ee resident-häkker Peeter Marvet.
- Zone.ee resident-häkker Peeter Marvet Foto: Andres Haabu
Pilvekonverents 2017
"Olla pilves või mitte - selles on äririsk"
Soodushinnaga registreeruminekuni 27.02 (k.a.)
Esimene lugu
"Aga teie ju tegelete sellega" - Pilv tekitab sageli lootuse, et kõige eest hoolitseb habemega pilvevanake. Tegelikkuses jääb virtuaalmasina seadistamine ja paikamine enamasti ikka kliendi poolele. 5 küsimust, mida esitada oma ITle.
Teine lugu
"Mida räägivad enda kohta n-sada pilveserverit" - Enne kui IT vastata jõuab... veidi statistikat, mis põhineb reaalsete pilveserverite skaneerimisel ja aitab välja vabandada, kui midagi uuendamata on. Minu õnneks on nad sageli liiga jutukad ja räägivad välja, mis neil paikamata on.
Kolmas lugu
"Ütle, millist virtukat sa vajad" - nelja protsessoriga ja et oleks palju mälu? Või äkki hoopis sellist, mille peal e-pood nobedalt toimiks? Mullu oli mul vaja aidata üks lihtne WordPress uues kodus käima ja te ei usu, mis sellest välja tuli.
Lisaks saab kuulata järgmisi eksperte ja ettekandeid aastal 2017 pilvevaldkonnas olulistest teemadest, trendidest ja kogemuslugudest:
Advokaadibüroo GLIMSTEDT advokaat ja andmekaitseõiguse ekspert Mari-Liis Orav“Riigi Infosüsteemi Ameti nõunik, Eesti Vabariigi IT-arhitekt Andres Kütt“Telia Eesti ärikliendi valdkonna juht Tarmo Kärsna“Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste“Microsoft Eesti tehnoloogia strateeg Magnus Hillermaa“SMITi tehnoloogia valdkonna juht Tarmo Tulva “Oracle pilveteenuste äriarendusjuht Quentin Preuvot“DataFoxi pilveteenuste valdkonna juht Kristjan Ok“Cybernetica turvainsener Riivo Talviste“
„Isikuandmed pilves: mis muutub uue andmekaitsemäärusega?
„Milline on turvaline pilve arhitektuur? Eesti riigipilv
„Milliste pilve trendidega arvestab Telia? Millega tuleb ettevõtjal arvestada pilveteenuste kasutuselevõtul?
„Vahelduv pilvisus ja tegelik tulemus
„Pilvelahenduste väärtused ja turvalisus
„Kuidas ja milleks SMIT andmekeskuseid ehitab ning millist rolli mängib pilvetehnoloogiale üleminek?
„Kogemusi pilveteenuste loomisest konkreetsete juhtumite näitel
„Kuidas luua ise turvaline pilvelahendus?
„Andmetöötlus pilves nii, et andmete omanikud ja kaitsjad on rahul
Konverentsipäev lõppeb arutlusringiga, kus osalejatel on võimalus omi küsimusi esitada ja kogemusi jagada.
Loe ettekannete tutvustusi lähemalt ja registreeru SIIN.
Seotud lood
Euroopa Komisjoni otsusest tulenevalt läheb osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti kasutusse ning digitelevisiooniteenused liiguvad uutele, parema leviulatusega edastamissagedustele.
8. märtsil toimus ITuudiste ja Cybernetica koostöös korraldatud Pilvekonverents 2016: Rahatahtlik häkkimine- kaitse oma pilve. Fotograafil Julia-Maria Linnal õnnestus veidi jäädvustada kohalolijate turvaliselt pilvepiirini ulatuvat emotsiooni, mis konverentsil tekkis.
8. märtsil toimuv Pilvekonverents "Olla pilves või mitte - selles on äririsk" on sel aastal võtnud oluliste teemadena ette muudatused pilvevaldkonnas, trendid ja jagab kasulikke kogemuslugusid nii pilveteenuste kasutajatele kui ka loojatele. Soodushinnaga registreerumine lõppeb 27. veebruaril.
Tehnoloogiaettevõte Dell EMC teatas, et toob enda lihtsa hübriidpilve platvormi nüüd ka Delli toodetud VxRail pilvemoodulitele, mis lubab korraliku hübriidpilve lahenduse enda ettevõtte jaoks paigaldada sisuliselt igaühel.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.