Taaskord selgusid CV Keskus.ee iga-aastase uuringu põhjal Eesti hinnatuimad tööandjad ehk ettevõtted, kus enim töötada soovitakse. Viimasel viiel aastal neli korda esikohal olnud Eesti Energia jäi edetabeli etteotsa ka sel aastal, Skype langes esikolmikust.
„CV Keskus.ee poolt algatatud traditsioonilisele Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringule andis tänavu panuse üle 6000 osaleja,“ ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus Eesti tööotsijad enim töötada sooviksid, valiti Eesti Energia, keda on viimastel aastatel suutnud esikohalt tõugata vaid Skype, olles ihaldusväärseim tööandja aastal 2014.“
Eesti Energia edu taga näevad töövõtjad Auväärti sõnul häid karjäärivõimalusi ettevõttes, konkurentsivõimelist palgataset ja töötajatele usaldatud suurt vastutust. „Eesti tööturul liiguvad kogemused – nii head kui halvad – tööandjatega väga kiirelt, seega on Eesti suurima tööandja tegemistest teadlikud tuhanded Eesti töötajad, kelle tutvusringkonnas on mainitud tööandjaga mõni varasem kogemus,“ sõnas Auväärt. „Eesti ihaldusväärseima tööandja järjekordne tiitel näitab seda, et Eesti Energia on suutnud luua tugeva kuvandi paljude tänaste, endiste ja ka tulevaste töötajate silmis.“
„Usun, et üks olulisemaid põhjusi, miks inimesed Eesti Energias töötada soovivad, on see, et Eesti Energia teeb Eesti jaoks vajalikku tööd, millega loob väärtust kogu riigile,“ ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter, kes lisas, et tema meelest on hea palga kõrval vähemalt sama oluline, et Eesti Energia on väga kiiresti arenev ettevõte ja inimestel, kes soovivad ka ise areneda, on selleks suurepärased võimalused. „Tööstuse digitaliseerimine, energiatootmise keskkonnamõjude vähendamine, targa elektrivõrgu arendamine või Läänemere energiaturgudel kasvamine on vaid mõned teemad meie igapäevastest põnevatest väljakutsetest. Pöörame töötajate arengule ka väga süsteemset tähelepanu, tagades sellega organisatsioonisisese järelkasvu ja piisava kompetentsi. Samuti oleme juba mitmendat aastat olnud üks enim praktikakohti pakkuv ettevõte Eestis. Nii saame tööturule tulevate noortega otse lähemalt tuttavaks ja kaasame tublimad ka kohe oma meeskonda,“ rääkis Hando Sutter.
Teise koha Eesti ihaldusväärseimate tööandjate edetabelis haaras tänavu Telia ja kolmandaks tõusis Swedbank, kes möödus esimest korda viimase viie aasta sees nii Transferwise’st kui Skype’st.
Telia Eesti personalidirektori Janika Kuusiku sõnul on Telia jõudmine ihaldusväärsete tööandjate esiotsa tõeliselt oluline. „Usume, et suurepärane kliendikogemus saab tugineda üksnes suurepärasele töötajakogemusele. Meie inimeste silmis on Telia huvitav ja edukas uue põlvkonna telekomiettevõte, millel on palju pakkuda inimesele, kes tahab tööalaselt kasvada,“ lisas Janika Kuusik.
Swedbanki personalijuht Ülle Matt leidis, et tööandjat peab juhtima vastutustunne oma töötajate suhtes. „Peamine võtmesõna on oma inimeste väärtustamine. See kätkeb endas nii hoolivat juhtimist, töise ja isikliku elu tasakaaluga arvestamist, töötajate arengusse panustamist kui ka inimeste tunnustamist tehtu eest. Ühtlasi peame oluliseks inimeste kaasamist – nii oma igapäevases äritegevuses kui ka selles, kuidas panustame Eesti ühiskonda. Need on kandvad ideed, mis peegelduvad Swedbanki juhtimispõhimõtetes ja on meie juhtide tegevuse kaudu integreeritud igapäevatöösse. Kõik inimesed ootavad hoolimist oma tööst, elust ja karjäärist, tunnustamist ning võimalusi kaasa rääkida ja kaasa teha,“ lisas Ülle Matt.
Nooremate kui 35-aastaste töövõtjate seas võttis eelistatuima tiitli tänavu Skype’lt üle samuti Eesti Energia, kes on seega tugevdanud oma mainet ka uue põlvkonna töötajate seas. Teisele kohale valiti noorte töötajate poolt Skype, kolmandale Swedbank, neljandale Transferwise ja viiendaks Telia Eesti.
Uuringust selgus, et Eesti ihaldusväärseimateks tööandjateks pidasid töövõtjad ettevõtteid, kus on konkurentsivõimeline palgatase, võimalused areneda ja karjääri teha ning juhtimisstiil on läbipaistev ja aus. Negatiivselt mõjutavad ettevõtte mainet enim juhtimisvead ja töökoha ebastabiilsus. Tööandja hea maine aitab kokku hoida ka värbamisel – kehva mainega tööandja peab talendi palkamisel pakkuma märkimisväärselt kõrgemat palganumbrit, mis aga ei taga ka siis töötaja soovi taolise ettevõttega liituda.
Edetabeli TOP20 oli järgmine:
Koht (koht eelmisel aastal) nimi/kaubamärk
(1.) Eesti Energia AS(3.) Telia Eesti AS(5.) Swedbank AS(2.) Skype Technologies OÜ(4.) Transferwise Ltd Eesti filiaal(6.) AS Tallink Grupp(11.) ABB AS(7.) OÜ Playtech Estonia(8.) AS LHV Pank(9.) AS SEB Pank(-) Elisa Eesti AS(14) Nortal AS(12.) Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)(16) Microsoft Estonia OÜ(10.) Riigikogu(17.) AS Merko Ehitus Eesti(-) Pipedrive OÜ(19) Kalev AS(-) Tartu Ülikool(-) Kaubamaja AS
Edetabelist on välja kukkunud Eesti Kaitsevägi (mullu 13.), Eesti Rahvusringhääling (15.), Eesti Pank (18.) ja Ericsson Eesti AS (20.). Uued tulijad on Elisa Eesti AS, Pipedrive OÜ, Tartu Ülikool ja Kaubamaja AS.
Uuringusse andis oma panuse enam kui 6000 vastajat üle Eesti erinevatest vanuserühmadest. Lisaks parimatele tööandjatele arvestati edetabeli koostamisel ka negatiivset tagasisidet ehk töövõtjad andsid teada ka ettevõtetest, kuhu nad mitte kunagi tööle ei läheks.
Allikas: CVKeskus.ee
Seotud lood
Suuremate IT-firmade juhid tõdevad, et äri laiendamiseks tuleb luua üha rohkem töökohti teistes riikides, sest siin ei ole piisavalt töötajaid ja nende palkamine on liiga kulukas, kirjutas Äripäev.
TransferWise alustab koostööd Facebookiga, tuues Messengeri rakendusse võimaluse teha rahvusvahelisi valuutaülekandeid.
Reedel, 7. aprillil toimub Tallinnas kinos Kosmos IMAX Skype Eesti ja MTÜ Tech Sistersi algatusel inspiratsioonipäev Tulevik = IT. Inspiratsioonipäeva eesmärgiks on julgustada naisi ja teismelisi tüdrukuid huvituma infotehnoloogia valdkonnast. Üritusele on saabumas noored üle Eesti.
Maailmale Skype’i kinkinud rootslase Niklas Zennströmi eestvedamisel süstitakse müügimeeste tarkvara arendavasse Eesti firmasse Pipedrive ligi 16 miljonit eurot.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.