Kasumi teenimisest ei saa TransferWise’i eesmärk, pärast Brexitit võib maailmas kõike juhtuda ja uued tuuled Eesti poliitikas on ainult head, leiab TransferWise’i üks asutajaid Taavet Hinrikus.
Rikaste TOPis tänavu teisele kohale kerkinud Taavet Hinrikuse jätab Äripäeva koostatud edetabel külmaks ja tema meelest on pigem kurb, et on inimesi, kellele on oluline taolises pingerivis kõrgel kohal olla. Maailmas toimuvaid muutusi jälgib ta põnevusega ega muretse veel, et need mõjutaksid rahvusvahelisi valuutaülekandeid pakkuva TransferWise'i käekäiku, sest usub, et oma tuleviku eest vastutavad nad eelkõige ise.
"Oleme avanud oma teenuse mitmes uues riigis, palganud inimesi juurde, suurendanud oma mahte. Kõik on läinud meeldivalt plaanipäraselt. Meie ülekannete maht on nüüd miljard eurot kuus," kirjeldas Hinrikus Äripäevale antud intervjuus ettevõtte käekäiku ning teenust kommenteerides lausus, et keeruline on pakkuda seda meist veel viis korda odavamalt või teha seda kiiremini kui reaalajas.
Loe intervjuud Taavet Hinrikusega
Äripäevast.
Autor: Kadri Põlendik, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
11. augustil arutlesid Mustpeade Majas president Toomas Hendrik Ilves, TransferWise’i asutaja ja tegevjuht Taavet Hinrikus ning riskikapitaliettevõtte Andreessen Horowitz asutaja Ben Horowitz, kuidas tehnoloogilisi läbimurdeid esile kutsuda ja milliseid valdkondi kõige tõenäolisemalt tulevikus suured muutused ees ootavad. Arutelu juhtis ajakirja The Economist tehnoloogiatoimetaja Ludwig Siegele.
Soodsaid rahaülekandeid võimaldav Transferwise alustas tänasest tegutsemist ka Jaapanis, kirjutas Äripäev.
Läinud nädalal kirjutas The Guardian, et TransferWise küll laieneb jõudsalt, kuid samal ajal süveneb ettevõtte kahjum - tänavu 60% võrra, 20 miljoni euroni, kirjutas Äripäev.
TransferWise'i ameerikalikku ja humoorikat uut avatud kontorit ilmestavad üle vindi keeratud koosolekuruumid, luksuslikud võimalused vaba aja veetmiseks ning tõukerattad, millega majas ringi sõita.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.