Spotify oleks mõne aasta eest hingusele läinud, kui juhid poleks julgenud riskantset äriotsust langetada, tunnistas firma asutaja Daniel Ek.
Helsingis toimunud tehnoloogiakonverentsil Slush peetud kõnes ütles Ek, et ettevõtte juhtkonnal läks kaua aega mõistmaks, kui olulised on mobiiliseadmed ja missuguseid kasvuvõimalusi see pakub.
Enne 2013. aastat oli Spotifyl küll mobiilirakendus, ent seda sai kasutada üksnes siis, kui klient oli nõus muusika kuulamise eest raha maksma. Arvutis sai muusikat kuulata ka tasuta. Lühiajaliselt läks tasulise mobiilirakenduse idee inimestele peale, aga õige pea sai selgeks, et ettevõte nii ei kasva.
“Mõnda aega oli see hea, sest kui inimene tahtis nutitelefonist muusikat kuulata, pidi ta maksma,” meenutas Ek. Kuid sellest ei piisanud. Kolme aasta eest otsustas Spotify laiendada tasuta muusikakuulamise võimalust ka mobiiliseadmele ja see hetk ettevõttes ei unune, sest kasutajate arv kasvas hüppeliselt.
“Ma mäletan seda päeva, kui hakkasime pakkuma tasuta teenust. Ma usun, et vanaviisi oleksime suutnud jätkata umbes kuus kuud ja siis oleks ettevõte surnud olnud,” meenutas ta.
“Igal suurel ettevõttel on elu jooksul vähemalt kolm surmalähedast kogemust,” ütles Ek.
Spotify väärtuseks on praegu hinnatud 8,5 miljardit dollarit ja teenust kasutab 100 miljonit inimest, kellest 40 miljonit on teinud ka tasulise tellimuse ehk maksavad muusika kuulamise eest.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Spotifyl on küll 50 miljonit kasutajat, kes muusika kuulamise teenuse eest maksavad, ent ometi ei suuda ettevõte kasumit teenida. Miks?
Eelmisel nädalal Helsingis toimunud tehnoloogiakonverents Slush ja selle eestlaste poolt korraldatud avaüritus tekitasid osalejates erinevaid emotsioone. SprayPrinter kiidab oma uusimat meeskonnaliiget part Tommy't tubli töö eest kontaktide loomisel. Uurisime paari osaleja käest muljete ja kogemuste kohta lähemalt.
Täna tähistab teist sünnipäeva Eesti e-residentsuse projekt, mis annab välismaalastele võimaluse asutada Eestis ettevõtteid ja kasutada muid Eesti riigi e-teenuseid. Eestil on juba 15 000 e-residenti, kes on loonud Eestisse üle 1000 uue ettevõtte.
President Kersti Kaljulaid lausus tervitussõnad eile õhtul Helsingis toimunud tehnoloogiakonverentsi Slush avaüritusel, rääkis innustavalt e-Eesti eduloost ja kutsus kohalolijaid hakkama e-residentideks.
Arrow Enterprise Computing Solutions, üks nimekamaid IT-lahenduste distribuutoreid Baltikumis, korraldab konverentsi
Five Years Out, mis toob lavalaudadele maailma juhtivad tehnoloogiahiiud, nagu Microsoft, Netapp, IBM, Oracle ja paljud teised. Ettevõtte Baltikumi ärijuht jagab, millele IT-maailmas pilk pöörata.