Täna, 12. oktoobril kell 15.00 saavad kõik huvilised jälgida digiõppe päeva veebisaadet „Salasuhtlus veebis ehk mis on asjade internet“, kus Linnar Viik, Priit Vimberg, Erkki Leego ja Anto Veldre räägivad asjade interneti võimalustest ja ohtudest.
Tehnoloogia muudab meie igapäevaelu järjest mugavamaks, kuid samas peame me olema ka teadlikud, millised ohud sellega kaasnevad ja kuidas end turvaliselt tunda maailmas, kus üha enam asju on internetti ühendatud. Veebisaates räägitakse lähemalt, mida kõike internetti ühendatakse, miks see kasulik on ning samas missugused ohud sellega kaasnevad.
„Mina soovitaks inimestel valmistuda asja või eseme internetti tulekuks. Teha endale selgeks, milliseid seadmeid olen ma nõus oma majja lubama,“ ütleb RIA analüütik Anto Veldre veebisaates. „Kas oled nõus ostma poest kohvikannu, mis tegelikult kogub sinu WiFi kohta andmeid ja võib neid neti kaudu kusagile saata? Kas ostad endale lambipirnid, millel on IP-aadress ja mille abil on võimalik sinu sisevõrku sisse murda?“ Tuleb endale selgeks teha, mismoodi kodused seadmed netiga ühendatud on ja kuidas end kaitsta, sest seda varianti, et meie andmed asjade interneti ajastul ei liigu, enam praktiliselt pole.
Linnar Viik
esineb ka 25. oktoobril toimuval
IKT Aastakonverentsil, kus tunnustatakse IT ja telekomi valdkonna Äripäeva TOPi võitjaid ja räägitakse IKT äri kasvuvõimalustest.
Linnar Viik räägib konverentsil 5 mõtet tehnoloogia ja äri tulevikust. Konverentsil esinevad veel Taavi Kotka, Ott Pärna, Kirke Saar, Agnes Roos, Valdo Kalm jt.
Tutvu programmiga lähemalt
SIIN.
Digiõppe päeva veebisaade on valminud Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eestvedamisel ning seda saab jälgida HITSA kodulehel 12. oktoobril kell 15.00:
http://www.hitsa.ee/ikt-hariduses/digioppe-paev.
Digiõppe päeva korraldab HITSA alates 2003. aastast Täiskasvanud Õppija Nädala raames, et populariseerida info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamise võimalusi õppimisel ja õpetamisel igas vanuses huvilistele. Seda kõike selleks, et teadvustada ühiskonda tehnoloogilistest võimalustest meie ümber ja ärgitada kaasa mõtlema.
Seotud lood
Kuni 20aastased lapsed ja noored on oodatud HITSA tänavusele õpilaskonkursile „Mängumaraton“, mis paneb proovile noorte teadmised turvalisest internetikasutusest ja programmeerimisest. Võistlusele on oodatud õpilaste endi loodud mängud, olgu selleks siis arvutimäng, mobiiliäpp või hoopis laua- või kaardimäng. Võistlustööde tähtaeg on 23. aprill.
Kaubanduse, büroo ja avaliku ruumi sisustuse arendaja ja tootja Kitman Thulema astub üheksandale kümnendile vastu tehnilise võimekusega, mis võimaldab täielikult üle minna digitaalsele protsessijuhtimisele.
IT turvalahenduste maastikul pakutakse üha paremaid riistvara- ja tarkvaralahendusi, kuigi tegelikult seisneb suurim turvarisk hoopis kasutajates ja nende teadmatuses, tabas end mõttelt ByteLife juhatuse liige ja asutaja Janek Gridin.
Riigikontrolli hinnangul peab riik senisest enam pöörama tähelepanu avalike e-teenuste kasutatavusele, sest riigi pakutavad e-teenused ei ole ühtlaselt lihtsad, kasutajasõbralikud ega lisandväärtust pakkuvad. Selleks et kõik riigi e-teenused oleksid hea kasutatavusega, tuleks seada avalikele e-teenustele kohustuslikud kvaliteedinõuded ning e-teenuseid pakkuvad asutused peaks e-teenuste kasutatavust hindama ja parandama regulaarselt.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.