IT-töövahendusfirma Jobbatical OÜ eelmise aasta kahjum oli ettevõtte aruande kohaselt 410 477 eurot. Aruandeaasta müügitulu oli samal ajal 5 289 eurot.
- Jobbaticali üks asutajatest Karoli Hindriks Foto: Joe Kit Yong
Kokku on Jobbaticali kahjumiks nüüd kahe aastaga kogunenud 469 805 eurot, kirjutas
ERRi uudisteportaal.
Eelmisel aastal kaasas Jobbatical 510 000 eurot investeeringuid ning riskikapitaliettevõte Union Square Ventures, riskikapitalist Saul Klein ja SmartCap investeerisid eestlaste loodud tööportaali 1,9 miljonit eurot, vahendas
ERR.
Ettevõttes töötas 2015. aastal keskmiselt viis töötajat, kellest kolm olid juhatuse liikmed. Töötasud koos sotsiaalmaksudega moodustasid 115 483 eurot, millest 41 068 eurot oli juhatuse palgafond.
"2016. aasta fookus on tootearendusel, võrgustiku kasvatamisel ja rahastusmudelite testimisel, et jõuda õige monetiseerimise lahenduseni," seisab aruandes. "Samuti on fookus Aasiasse laienemisel ning kontori avamisel ning meeskonna kasvatamisel Singapuris."
Jobbaticali asutasid 2014. aastal Karoli Hindriks, Ronald Hindriks ja Allan Mäeots. Jobbatical pakub tehnoloogiavaldkonna töötajatele tööd maailma tõmbekeskustes, peamiselt üheks aastaks.
Seotud lood
Maailma üks mainekamaid riskikapitali ettevõtteid Union Square Ventures ning Euroopa juhtiv riskikapitalist Saul Klein oma ettevõtte LocalGlobega investeerisid koos senise investori SmartCapiga tehnoloogiavaldkonna tööportaali Jobbatical 2 miljonit USA dollarit (1,9 miljonit eurot).
Res Publica sihtasutus, Google, Financial Times ja Visegrad Fond koostasid nimekirja New Europe 100, kuhu kuuluvad kõige uuendusmeelsemad Kesk- ja Ida-Euroopa liidrid. Nimekirja kuulub ka 8 eestlast.
Ekspress Grupp investeerib 50 000 eurot rahvusvahelisse töövahendusportaali Jobbatical, mille asutaja on ettevõtja Karoli Hindriks.
Eestimaine takso ja sõidujagamise mobiilirakendus Taxify avas äsja oma teenuse järgmises 3 linnas: Budapestis, Bukarestis ja Nairobis. 2013. aastal asutatud ettevõtte teenus töötab nüüd 20 linnas ja septembris lisandub veel 4 uut linna. Ettevõtte 2015. a. müügitulu majandusaasta aruande põhjal on ligi 700 000 eurot ja kahjumi sealjuures ligi 800 000 eurot.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.