Tänavu esimesel poolaastal kasvas kahekordselt Tallinnas ja Harjumaal interneti keskmine kiirus, sest ligi miljoni eurose investeeringuga käivitas Tele2 Harjumaal 150 uut tugijaama.
Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul on ettevõte tänavu Tallinnasse ja Harjumaale investeerinud ligi miljon eurot, et ennetada mobiilse interneti kasutusmahtude kasvu ning tõsta keskmist mobiilse interneti kiirust.
„Alustasime oma võrguehitustöödega Tallinnast, kus keskendusime uute sageduste lisamisele ja uue võrgutehnoloogia käivitamisele, mis võimaldab liita 800 MHz ja 2100 MHz sagedusi üle kogu linna,“ rääkis Sarri, kelle sõnul märkavad keskmiselt kaks korda tõusnud mobiilse interneti kiirusi Tallinnas enim 4,5G-d toetavate 9. kategooria nutitelefonide, nagu Samsung S6 Edge+ ja Samsung S7 omanikud.
Kõige kõrgemaks, kuni 375 megabitini sekundis tõusevad interneti kiirused Sarri kinnitusel Tallinna kesklinnas ja Põhja-Tallinnas, kus käivitati 1800 MHz lisandumisel ja selle liitmisel kahe olemasoleva sagedusega 4,5G võrk.
Kolme sageduse liitmisel tekkivat superkiiret netti saavad Sarri sõnul Keila elanikud nautida juba mullu novembrist ja pärnakad selle aasta algusest ning nüüdsest ka suur osa pealinlasi.
Kõige suuremas mahus tarbitakse mobiilset internetti Lasnamäel, Mustamäel ja Õismäel ning seetõttu on Sarri kinnitusel Tele2 rõhku pannud võrgu tiheduse kasvatamisele ja lubab, et uute tugijaamade käivitamise ja sageduste 800 MHz ja 2100 MHz liitmise tulemusena kasvab keskmine 4G kiirus neis linnaosades võrreldes praegusega kahekordseks.
Tallinnast väljaspool on uued tugijaamad käivitatud kõigis suuremates asumites nagu Keila, Laulasmaa, Paldiski, Maardu, Viimsi, Alavere, Kiisa, Ääsmäe, Rummu, Keila-Joa jt.
„Üle-eestiliselt on Tele2 mobiilse interneti keskmine kiirus Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel 31,4 Mbit/s, ent uute kihtide lisamisega tõstame neis asumites kiirused ligi kahekordseks,“ kinnitas Sarri.
Tele2 ehitab oma võrku võimalikult madalate sageduste peale, et tagada parim võimalik siselevi. „Kui kõrgemad sagedused tagavad internetile suure kiiruse ja mahu, siis madalam, 800 MHz sagedus annab omakorda parima siselevi ja leviala, seetõttu kasutame Harjumaal enim 800 MHz ja 1800 MHz sageduste kombinatsiooni,“ ütles Sarri.
Järgmisena liigub Tele2 oma tänavuste võrguehitustöödega Lääne-Eestisse ja saartele.
Seotud lood
17. juunil esitlesid Tele2 Eesti ja Nokia esmakordselt kommertsvõrgul toimivat kitsaribalist asjade interneti tehnoloogiat, mis loob läbimurde asjade interneti ja tarkade seadmete levikus.
Tele2 Rootsi andis teada, et ostab 2,9 miljardi Rootsi krooni ehk umbes 310 miljoni euro eest ära Taani päritolu konkurendi TDC Rootsi üksuse, et tugevdada Tele2 positsiooni äriklienditurul.
Tele2 Eesti kasvatas 2016. aasta teises kvartalis tänu mobiilse interneti kasutusmahtude tõusule EBITDA-t ehk kasumlikkust võrreldes mullu sama perioodiga üle 8 protsendi ja käivet ligi 2 protsenti.
Häirekeskuse eestvõttel võeti esimesena maailmas kasutusele uus ja täpsem positsioneerimise lahendus. Android operatsioonisüsteemiga nutitelefonilt hädaabinumbrile 112 helistades saavad päästekorraldajad abivajaja asukoha senisest kiiremini ja täpsemalt määrata. Häirekeskus saab helistaja asukoha enamikel juhtudel kuni 50-meetrise raadiusega. Uus lahendus kasutab tehnoloogiaettevõtte Google ja telefonitootja Sony pakutavaid positsioneerimislahendusi. Arendustööd Häirekeskuse infosüsteemides helistaja asukoha digikaardil kuvamiseks tegi SMIT.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.