6.-7. augustil toimus Järvamaal Rabav Matkakodus Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) suvekool, kus fookuses oli kõrghariduse tehnoloogilised arengusuunad ja digitaalse õppevormi väljatöötamine.
"Kaasaegse haritud sotsiaalse ruumi üks märksõna on digitaalsus ning kiire tehnoloogia areng. See loob ootused ja nõudmised ka kõrgharidusele," selgitas EÜLi esimees Jaanus Müür. Tema sõnul pakub kõrghariduse digitaliseerumine palju uusi võimalusi enesetäienduseks ning samas loob uusi väljakutseid. "Meie eesmärk on tudengkonna digipädevuse tõstmine,” lisas EÜLi esimees Jaanus Müür.
Digitaalse hariduse olulisusest kõneleb Müüri sõnul asjaolu, et 2015. aastal registreeris end MOOC (Massive Open Online Course, e-kursus) kursusele 35 miljonit tudengit üle maailma.
“E-riigina on meil suur potensiaal olla maailmas eesrindlikud luues kõrgharidusele uusi võimalusi. Veel aastaid tagasi ei osanud mõeldagi sellest, et ühel veebikursusel osaleb samaaegselt 440 000 üliõpilast üle maailma. Tänasel momendil on see juba võimalik ning tavaline,” ütleb Müür ja lisab, et digitaalsete vahendite abil jõuab kõrgharidus rohkemate inimesteni.
Suvekoolis toimusid arutelud, kus üliõpilasorganisatsioonide liidrid täiendasid oma teadmisi seminaridel ja täpsustati oma seisukohti kõrghariduse digitaaliseerimise ja elektrooniliste õppematerjalide kättesaadavuse kohta. Teadmiste täiendamisel olid abiks Tartu Ülikoolist informaatika lektor ja 2016. a. parima e-kursuse looja Eno Tõnisson ja tehnolooogiahariduse professor Margus Pedaste. EÜL plaanib oma arvamused ja ettepanekud digitaliseerimise osas esitada septembris.
EÜL on 1991. aastal asutatud üliõpilaste katusorganisatsioon, mis esindab Eesti tudengkonda. EÜLi peamine eesmärk on seista üliõpilaste hariduslike ning sotsiaalmajanduslike õiguste ja huvide eest.
Seotud lood
7.märtsil algab Tartu ülikoolis taas tasuta e-kursus programmeerimisest, mille möödunud aastal lõpetas rohkem kui 1400 inimest ja sellele lisaks algab ka uus mahukam kursus programmeerimise alustest.
Sel kevadel esimest korda toimunud Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga e-kursuse „Programmeerimise alused“ lõpetas 1767 registreerunust 954.
TÜ arvutiteaduse instituudi korraldatud vaba ligipääsuga e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt“ registreerus 1534 inimest, kellest 1009 lõpetas kursuse edukalt. Tegemist on rekordilise arvu osalejate ja lõpetajatega ühel eestikeelsel e-kursusel.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse konverentsil „Fiiberoptiline haridustee“ anti möödunud nädalal aasta e-kursuse tiitel Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt“. Samuti on see kursus sel aastal 31 e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinu seas.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.