Starmani suuromanik East Capital Explorer müüs oma osaluse Providence Equity fondile. Providence teeb ülevõtupakkumise ka väikeosanikele.
2013. aastal omandatud 63protsendise osaluse pealt Starmanis teenis
East Capital vähemalt 35 miljonit eurot tulu, kirjutab Business Wire. Kokku maksti
Starmani osaluse eest 81 miljonit eurot ning summa võib 2017. aastal 5 miljoni euro võrra tõusta. Ettevõtte hinnanguliseks väärtuseks teeb see 210 miljonit eurot.
East Capital Exploreri juht Mia Jurke rõõmustas, et tehing pakub nende investoritele märkimisväärset tulu ning tõestab, et kolmeaastane investeerimisstrateegia on olnud õige. Sama ettevõtte varahalduse ja kinnisvara juht Kestutis Sasnauskas lisas, et tegu on ühe suurima tehinguga Balti riikides. Tema sõnul on Starmanil potentsiaal kasvada oma valdkonnas regionaalseks liidriks.
Starmani grupi esimees Aivo Adamson märkis, et ettevõte on keskendunud kasvule Balti turul ning sama plaanitakse jätkata ka uue investori toel. Providence'i tegevjuhi Karim Tabeti sõnul on investeering osa plaanist panustada kommunikatsiooniteenuste sektorisse Balti regioonis.
Starmani vähemusaktsionäridele tehakse Providence’i poolt pakkumine aktsiate müügiks samadel tingimustel, nagu pakutakse ECEXile. Vähemusaktsionäridel on eelisostuõigus osta ECEXile kuuluvad aktsiad samadel tingimustel, nagu on tehinguga pakutud ECEXile. Juhul kui vähemusaktsionärid ei kasuta oma eelisostuõigust ega müü oma aktsiaid Providence’ile mõnel teisel moel, on nad kohustatud müüma oma aktsiad ostjale tulenevalt olemasolevast võõrandamiskohustusest (nn drag-along põhimõte).
Tehingu eeldatav jõustumine vajab kohalike konkurentsiametkondade ja regulaatorite heakskiitu ning väikeaktsionäride poolset eelisostuõiguse mittekasutamist, sellisel juhul jõustub tehing eeldatavalt 2016. aasta teise kvartali jooksul. Juhul kui tehing ei realiseeru, sisaldab kokkulepe teatud tingimustel katkestustasu maksmise kohustust. Kokkulepe sisaldab sarnaste tehingute puhul tavapäraselt kehtivaid kinnitusi ja garantiisid.
Autor: Harry Tuul, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Starman alustas juunikuus Euroopas innovatiivse 10 Gbps võrgulahenduse ehk nn 10 G EPON fiiberoptilise võrgu ehituse planeerimist. Starmani ja Nokia koostöös 5. oktoobril läbi viidud laborikatsetused andsid koduse internetikiiruse rekordilised tulemused.
Eesti telekommunikatsioonifirma Starman ja Nokia alustavad koostööd Euroopas uudse 10Gbps võrgulahenduse ehk nn 10G EPON fiiberoptilise võrgu ehitamiseks. Suvekuudel tehakse uue tehnoloogia labori- ja kliendikatsetused ning lõplik otsus tehnoloogia kasutuselevõtu osas tehakse aasta lõpus.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.