• 29.02.16, 06:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

LHV Pank toetab stipendiumiga IKT-valdkonna lõputöid

LHV Panga stipendiumiga premeeritakse majandus või finantssektori arengusse panustavaid IKT-alaseid lõputöid. Stipendiumifond on 4500 eurot, teatas konkursi välja kuulutanud Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.
LHV Pank toetab stipendiumiga IKT-valdkonna lõputöid
  • Foto: unsplash.com
LHV Panga stipendium ärgitab IKT tudengeid kasutama oma teadmisi ja praktilisi oskusi finants- või mõnes muus majandussektoris. „LHV stipendiumiga soovime ühelt poolt populariseerida info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna õpinguid ja teisalt motiveerida IT tudengeid mõtlema selle rakendamisele laiemalt,” sõnas LHV panga IT-arenduse juht Rainer Tikk. „Näeme tehnoloogiates võimalust asju paremini teha. Suur osa tänapäeva pangandusest toimub IT vahendusel ning uuenduslike, mugavust lisavate pangateenuste arendamisel on alati just infotehnoloogial väga suur roll. Eelmise aasta konkurss näitas, et huvipakkuvaid teemasid leidub ja ka tudengid võtavad oma tööd tõsiselt.“
2015/2016. õppeaastal antakse välja kaks stipendiumi.Rakenduskõrghariduse ja bakalaureusetöö kategoorias premeeritakse üht tudengit 1500-eurose stipendiumiga ning magistritöö kategoorias antakse välja 3000-eurone stipendium. Stipendiumile saavad kandideerida kõik HITSA poolt aktsepteeritud IKT õppekavasid lõpetavad tudengid (õppekavasid vaata siit), kes on kaitsnud oma lõputöö 2015/2016. õppeaastal hindele neli või viis.   
Taotluste esitamise tähtaeg on 16. juuni 2016, taotlus tuleb esitada HITSA konkursiveebi: https://konkursiveeb.hitsa.ee/. Lisainfo stipendiumi taotlemise kohta leiab HITSA kodulehelt: http://www.hitsa.ee/ikt-haridus/stipendiumid/lhv-stipendium.
Eelmisel aastal premeeriti LHV Panga stipendiumiga IT Kolledži lõputööd, millega arendati arvelt makseandmeid leidvat makserakendust, ning Tartu Ülikooli magistritööd, mis pakkus välja uue kontaktivaba lähivälja tehnoloogia (NFC) autentimise ja signeerimise lahenduse läbi Google Cloud Messaging teenuse ja NFC Java Card’i.
Stipendiumit rahastab LHV Pank ja selle määramist koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eesmärgiks on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega, ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT-spetsialistide ettevalmistamise tagamine.

Seotud lood

Uudised
  • 16.08.16, 11:31
Eraisikute infot koondav Positiivne Register tõi konkurendid ühe laua taha
Krediidiinfo AS ja Eesti tarbijakrediidi pakkujad sõlmisid Positiivse Registri asutamise lepingu eraisikute laenuinfo vahetamiseks reaalajas, et täita seadusest tulenevat tarbija krediidivõimekuse hindamise kohustust. Kokku 14 osapoolega lepingu sõlmimisel jäid suurpangad esialgu kõrvale. IT-projektile kohaselt ei valmi lahendus esialgu planeeritud tähtajaks.
Uudised
  • 27.06.16, 18:23
Euroopa pankurid tutvustavad Tallinnas panganduse tulevikku ja otsivad lahendusi digipanganduse läbipaistvusele
Sel nädalal on Telliskivi Loomelinnak võõrustajaks sajakonnale kiiresti kasvava pangandussektori esindajale enam kui paarikümnest riigist, et arutleda panganduse tuleviku üle ja otsida lahendusi digipanganduse läbipaistvusele. Tegu on vastutustundlike, eetiliste ja sotsiaalsete pankadega, mille tegevust koordineerib Euroopas Sotsiaalse Panganduse Instituut ja mis propageerivad raha laenamist vaid maailma paremaks muutmise eesmärgil.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele