Koostöö alustamine Saksa finantstehnoloogiaettevõttega Number26 võimaldab nüüdsest nende klientidel sooritada meie rahvusvaheliste valuutaülekannete makseid otse Number26 äpist, teatas TransferWise.
“Tahame, et rahvusvahelised valuutamaksed oleksid võimalikult lihtsad ja õiglased. Partnerlus Number26-ga on üks samm konkurentsitihedama finantsteenuste valdkonna suunas, millest kliendid kindlasti võidavad,” ütles TransferWise’i tegevjuht ja kaasasutaja Taavet Hinrikus.
“Meie eesmärk on koondada Number26 äppi parimad pangatooted maailmas. Koostöös TransferWise’iga suudame teha innovatsiooni pangandusvaldkonnas märksa kiiremini kui tavapangad,” ütles Number26 tegevjuht ja kaasasutaja Valentin Stalf.
Number26 on 2015. aastal asutatud ettevõte, mida peetakse üheks Saksamaa edukaimaks finantstehnoloogia start-upiks. Saksamaal ja Austrias tegevust alustanud ettevõte on aastaga võitnud enam kui 130 000 kliendi poolehoiu ning tegutseb täna ka Prantsusmaal, Kreekas, Iirimaal, Itaalias, Slovakkias ja Hispaanias.
TransferWise ja Number26 jagavad ka ühist investorit - mõlemasse ettevõttesse on raha paigutanud üks PayPali kaasasutajaid, Peter Thiel.
TransferWise’i teenus on tänasest kättesaadav Number26 klientidele Austrias, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas, Iirimaal ja Slovakkias. Ülekandeid saab teha kaheksasse valuutasse, lähiajal lisandub nii toetatavaid riike kui valuutasid.
Veebruari algul teatas TransferWise partnerlusest LHV-ga, mille tulemusena saavad panga kliendid sooritada rahvusvahelisi välisvaluutas makseid TransferWise’i teenust kasutades otse LHV interneti- ja mobiilipangast.
Seotud lood
Riskikapitali investeeringud finantstehnoloogia (fintech) ettevõtetesse kasvasid tänavu esimeses kvartalis globaalselt enam kui 150 protsenti, kinnitab nõustamisettevõtte KPMG ning analüüsiettevõtte CB Insights raport Pulse of Fintech.
TransferWise'i ameerikalikku ja humoorikat uut avatud kontorit ilmestavad üle vindi keeratud koosolekuruumid, luksuslikud võimalused vaba aja veetmiseks ning tõukerattad, millega majas ringi sõita.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.