Tallinna Tehnikaülikooli arvutiteadlased alustavad koostöös Saksamaa, Hollandi ja Itaalia kolleegidega ühisuuringuid usaldusväärsete arvutisüsteemide alal.
- TTÜ peahoone Tallinnas. Foto: Pille Kallas, TTÜ halduskorralduse eriala lõpetaja
Neid süsteeme rakendatakse näiteks transpordis, tootmises, lennunduses, kosmosetehnikas, põllumajanduses, energeetikas, riigikaitses ja ehituses.
Koostööd tehakse Saksa kosmose- ja lennunduskeskusega DLR, Hollandi Delfti Tehnikaülikooliga ja Itaalia Torino Polütehnilise Instituudiga.
Projekti nimega TUTORIAL peaeesmärgiks on TTÜ arvutiteaduse kvaliteedi tõstmine interdistsiplinaarses usaldusväärsete arvutisüsteemide valdkonnas. Projekti raames korraldatakse arvutitehnika alal kaks rahvusvahelist teaduskonverentsi ning kolm suvekooli, samuti toimub lühiajaline teadlasvahetus koostööpartnerite vahel.
TTÜs koordineerib projekti arvutitehnika instituudi professor Jaan Raik.
Projekti kogumaksumus on miljon eurot ning seda rahastab Euroopa Liidu programm Horisont 2020. Projekt on osaks ELi teaduse tipptaseme levitamise ja riikide osaluse laiendamise meetmest, milles TUTORIAL läbis konkursisõela ning saavutas hindamisel maksimumpunktid.
Seotud lood
ABB AS andis 16. juunil Tallinna Tehnikaülikoolile (TTÜ) üle uue põlvkonna koostööroboti YuMi. Robot paigaldati TTÜ mehhatroonikainstituudi laborisse ning selle abil saavad oma teadmisi ja oskusi täiendada ning uusi projekte läbi viia Tehnikaülikooli mitme teaduskonna teadlased ja üliõpilased.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.