Jaanuari lõpus Tallinnas esmakordselt toimuv Loomehäkk hakkas välja pakkuma ideid, milliseid digirakendusi kahepäevasel loomevaldkondade hackathonil arendada.
- Loomehäkk toimub Tallinnas esmakordselt. Foto: Loomehäkk
Teiste seas on välja käidud mõte häkkida 2018 valmivale Sipsiku-multikale meedialisasid, uue ERMi hoone targa pileti süsteemi ja heliloomisrakendusi mobiiltelefonidele.
48tunnisel Loomehäkil arendavad kohapeal tekkivad meeskonnad lihtsaid digitaalseid rakendusi loomevaldkondadele filmist muuseumideni ja disainist festivalideni. Loomehäki enam kui 15 partnerorganisatsiooni pakuvad ürituse Facebookilehel lühiklippides välja mõtteid, milliseid lahendusi nad ise vajaksid. Parematel osalejatel avaneb võimalus loodud rakenduste baasil partneritele tegelikult teenuseid osutada.
Loomehäkki korraldavad inkubaator Digix ja Tallinna Ülikooli Avatud Akadeemia. Ürituse partnereiks on ettevõtetest Microsoft, Mooncascade, Eesti Telekom, BrandManual, CreativeMobile ja Tere, avalikust ja kolmandast sektorist ERR, PÖFF, Eesti Rahvusarhiivi Filmiarhiiv, GameFounders, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Filmi Instituut, MusicEstonia ning kõrgkoolidest kunstiakadeemia, muusika- ja teatriakadeemia, Tartu Ülikool, maaülikool, tehnikaülikool, Viljandi Kultuuriakadeemia, IT-kolledž, EBS ja ettevõtluskõrgkool Mainor.
Üritus toimub Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis, üliõpilastele on osavõtt sooduskoodiga tasuta. Loomehäkile saab registreeruda ürituse Facebookilehel.
Ühtlasi on Loomehäkk avalöögiks ülikoolideülesele ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe arendamise programmile "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel". Loomehäkki kaasrahastatakse Euroopa Liidu tõukefondidest.
Seotud lood
Kuni 7. septembrini toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis kaugõppe vastuvõtt õppekavadele IT süsteemide administreerimine ja IT süsteemide arendus. IT Kolledži kaugõpe sobib eelkõige töötavatele inimestele, kes soovivad omandada kvaliteetset IT kõrgharidust põhitöö kõrvalt. Kandideerimise eeldus on Eestis omandatud keskharidus või sellele tasemelt vastav välisriigi haridus.
Rahvusvaheline arvutimängude loomise üritus Ludum Dare 36 toob 26.–29. augustini Tartusse inimesed, kellel on soov õppida mänguarendust ning leida omale ka pikemaajaline arendusmeeskond, kellega koos edasi töötada. Üritus toimub samaaegselt Prantsusmaal, Hispaanias, Malaisias, Brasiilias ja Ameerikas.
Tallinna Teaduspargis Tehnopol on sel nädalavahetusel toimumas HIVdigital hackathon, mis tõi kokku üle 80 digilahenduste arendaja ja neid nõustava HIV-valdkonna asjatundja. Konkursile esitatud ideedest pooled on hackaton'il edasi arendamisel ja konkureerivad 30 000 eurosele auhinnafondile. Korraldajatele teadaolevalt on HIVdigital hackathon maailma esimene HIV-positiivsete inimeste heaolu parandamisele pühendunud hackathon.
Eestist alguse saanud mängufondi GameFounders ja Soome-Hiina ühisfirma MyGamez poolt 30. mail korraldatava “Games on Tour” minikonverentsi raames külastavad Eestit üle kümne Hiina ja Aasia investeerimisfondi, millede kogumaht ulatub miljarditesse.
Valguskiirusel arenevas Eesti tehnoloogiasektoris on iGaming üks põnevamaid uusi tulijaid. Modernsest tehnoloogiast ja mänguarendusest huvitunute jaoks paistab kohalikul iGamingu maastikul selle valdkonna esindajana silma Games Global.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele