Hiljutised finantseeringud on Uberi väärtuse tõstnud 51 miljardi dollarini, kuid tuntud professor usub, et ettevõte ei ole tegelikult üldsegi mitte nii palju väärt.
- Uberi väärtus võib olla tegelikust poole väiksem. Foto: EPA
NYU Stern School of Business professor ja hindamise ekspert, Aswath Damodaran hindab
Uberi tegelikuks väärtuseks 23,4 miljardit dollarit ehk enam kui poole vähem Uberi praegusest väärtusest, vahendab CNBC.
“Suur erinevus seisneb selles, kuidas me Uberist räägime,” sõnas ta. “Ma arvan, et Uber usub, et nad on kõik ja kõikjal. See on globaalne logistikafirma ja kui selle õnge minna, siis ma arvan, et ettevõte ongi palju raha väärt,” lisas ta.
Damodaran märkis, et Uberi väljakutseks on, seoses kasvava
konkurentsiga, näidata, kui kasumlik ettevõte tegelikult on.
“
Investorid on valmis ootama väga pikka aega ning Uber suudab edukalt investoreid veenda. Kuid ma usun, et suurim väljakutse ettevõttele on kõva konkurents.”
Damodaran märkis, et teine põhjus, mis Uberile probleeme tekitab ning ettevõtte väärtust kahandab, on ülemaailmsed regulatiivsed takistused, millega firma silmitsi seisab.
“Ma arvan, et nad võitlevad 100 võitlust korraga ning see on ka põhjus, miks ma usun, et Uber muutub kasumlikuks alles väga pika aja pärast. Need võitlused on lihtsalt väga kallid.”
Tema sõnul Uberi aga toimiv süsteem ning selle tõestuseks on fakt, et sellele konseptsioonile on väga suur vastuseis eelkõige seadusandjate ja taksojuhtide poolt.
Seotud lood
Rahvusvaheline ettevõte Uber ja Eesti idufirma GoWorkaBit hakkavad koos inimesi tööle saatma.
Tehnoloogiaettevõte Uber ning Maksu- ja tolliamet loovad töögrupi leidmaks sobivaid lahendusi maksude tasumiseks laienevatelt jagamismajanduse teenustelt üle Euroopa.
Taksoteenust pakkuva Uberi jaoks oli teisipäev saatuslik, kuna kohtuasja käigus otsustati, et autojuhtide töö iseloom on pigem sarnane töötajatele kui sõltumatutele teenuseosutajatele.
Taksoteenust pakkuva Uberi väärtus on peale hiljutisi uusi finanteeringuid kasvanud ligikaudu 51 miljardi dollarini, vahendab The Wall Street Journal.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.