Taksoteenust pakkuva Uberi jaoks oli teisipäev saatuslik, kuna kohtuasja käigus otsustati, et autojuhtide töö iseloom on pigem sarnane töötajatele kui sõltumatutele teenuseosutajatele.
USA kohtunik Edward Chen tegi oma otsuse kohtuasja käigus, mille algatasid mitmed Uberi endised töötajad, kes väidavad, et firma jättis nad raha jagamisel kehva olukorda, vahendab Yahoo Finance.
Nimelt läksid 2013. aastal Uberi vastu kohtusse firma endised autojuhid, kes väidavad, et nad polnud lepingulised teenuseosutajad, vaid firma töötajad. Uber vaidleb aga vastu öeldes, et juhtidel on täielik kontroll oma tööaja üle. Samuti ei taha firma teatel paljud neist üldse olla ametlikud töötajad ning soovivad paindlikkust, mida Uber pakub.
Tõenäoliselt toob see otsus kaasa Uberi vastu kaebavate juhtide arvu tõusu. „Tänane otsus paneb aluse kohtuvõitlusele, millel võivad Uberi ärimudeli jaoks olla dramaatilised tagajärjed,“ rääkis Los Angeleses töötav tööjõu advokaat Lonnie Giamela.
Kui Uberi juhte hakatakse käsitlema töötajatena, siis võib see firma kulusid märkimisväärselt tõsta ning see läheks vastuollu senise ärimudeli ja identiteediga. Siiani ongi firma meelitanud uusi autojuhte, rõhudes vabadusele ja autonoomiale.
Autor: Birjo Must, Äripäeva ajakirjanik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiljutised finantseeringud on Uberi väärtuse tõstnud 51 miljardi dollarini, kuid tuntud professor usub, et ettevõte ei ole tegelikult üldsegi mitte nii palju väärt.
Tehnoloogiaettevõte Uber ning Maksu- ja tolliamet loovad töögrupi leidmaks sobivaid lahendusi maksude tasumiseks laienevatelt jagamismajanduse teenustelt üle Euroopa.
15. mail käivitus Tallinnas Uberi sõidujagamise pilootprogramm uberPOP, teatas ettevõte. Rakenduse turule tulemisega saab Eestist esimene riik Baltikumis, kus Uber tegevust alustab.
Taksoteenust pakkuva Uberi väärtus on peale hiljutisi uusi finanteeringuid kasvanud ligikaudu 51 miljardi dollarini, vahendab The Wall Street Journal.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.