Skype’i endiste töötajate välja mõeldud suhtlusprogramm Fleep, mis tahab kaotada traditsioonilise e-kirjasuhtluse, sai seniste investorite Jaan Tallinna ja Rockspringi juhtimisel järjekordse rahasüsti, millega on eestlaste idufirma saanud kokku juba ligi 2 miljonit eurot.
800 000 euro suurune seemneinvesteering tuleb Eesti ja Suurbritannia ingelinvestoritelt, kelle eesotsas on juba varem Fleepi investeerinud Skype’i asutaja Jaan Tallinn ja briti investeerimisettevõte Rock Springs. Mõlemad investeerisid hiljuti teisegi Eesti idufirmasse - Funderbeami.
Tallinn ütles, et tal on hea meel jätkata Fleepi rahastamist, sest usub, et e-kirjad on iganenud suhtlusviis ja eestlaste idufirmal on teadete vahetamiseks parim lahendus, mida ta on näinud. “Ma tean meie Skype’i päevadest, milline oli meie tipptöötajate kvaliteet ja seetõttu ootan, et Fleep mõjutab teadete edastamist samamoodi nagu kunagi Skype mõjutas heli- ja videosuhtlust," ütles Tallinn.
Ka Rockspringi juht David Gammon oli rahul, et tal on võimalus Fleepi toetada. Tema sõnul on eestlaste idufirma võtnud parima osa e-kirjadest, ühendanud selle sõnumite vahetamisega ja pannud väga sujuvalt tööle. „Seetõttu on Fleepist saanud minu jaoks igapäevane asendamatu tööriist,” ütles Gammon.
Fleepi asutaja ja tegevjuht Henn Ruukel ütles, et tänu investeeringule ollakse oma tulevikus kindlad, sest ees ootab mitu olulist uuendust. „E-post on igand 1970. aastatest ja me ehitame järk-järgult tööriistu, et see täielikult käibelt kaoks,” selgitas Ruukel.
Koos investeeringuga teatas idufirma ka muudatustest oma teenuse maksustamisel. Nimelt seni nägid kasutajad oma vestluste ajalugu lõpmatuseni vaid raha eest. Nüüd on kogu vestluse ajaloo nägemine tasuta, samuti suurenes mälumaht 5 gigabaidini. Tasulistel tellijatel on ligipääs 50GB suurusele andmemahule. Samuti vähenes ka tasulise paketi hind kuni uued funktsioonid valmivad.
25 000 kasutajaga Fleepil on kavas suve jooksul lansseerida „olulised uued funktsioonid“, mille põhjal tehakse uus tasuline pakett.
“Me võtame tõsiselt oma eesmärki asendada e-post,” ütles Ruukel. Pärast Fleep ID ehk e-posti aadressile alternatiivi lansseerimist sai ettevõte palju tagasisidet, et e-kirjadest lõplikult loobumiseks peab inimestel olema kindlus, et nad pääsevad alati ligi oma vestlustele ja failidele. Seetõttu otsustaski idufirma Ruukeli sõnul oma teenuse hinnastamist muuta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Meeskondliku suhtlusrakenduse loonud idufirma Fleep loodab korrata Skype'i edulugu, ütles firma kaasasutaja ja juht Henn Ruukel Äripäeva äpikonverentsil.
Arengufondi loodavat iduettevõtjate instituuti kommenteerides leidis suhtlusprogrammi Fleep asutaja Henn Ruukel, et Eestisse oleks kindlasti vaja rohkem inimesi, kes oleksid ettevõtjad.
Skype’i kunagiste arendajate loodud suhtlusrakendus Fleep kaasas 360 000 eurot ingelinvestoritelt, kelle seas on ka Skype’i endised töötajad.
Pöörasest ideest sündinud Fleep tahab kaotada tööalase meilimise, nii et kunagi kasutataks sõna "fliipima" samamoodi nagu praegu "skaipima".
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.