Rahvusvaheline komisjon hindas aasta jooksul IKT alast teadus- ja arendustegevust 6 Eesti teadusasutuses ning soovitas meie teadlastel rohkem tegeleda alusuuringutega, sh masinõppimise, signaalitöötluse ja süsteemide valdkondades.
Valminud sihtevalveerimise raportis tõdeb rahvusvaheline hindamiskomisjon, et Eestis läbiviidav IKT-alane teadustegevus on üldiselt heal tasemel ning mehitatud mitmete tugevate uurimisrühmadega. Komisjon soovitab meie teadlastel rohkem tegeleda alusuuringutega, sh masinõppimise, signaalitöötluse ja süsteemide valdkondades.
Raportis juhitakse tähelepanu, et praegune teadustöö tugineb enamasti lühiajalistele konkurentsipõhistele teadusprojektidele, mis pikas perspektiivis võib olla negatiivse mõjuga ning soovitatakse teaduse rahastamise süsteemi muuta pikaajalise stabiilsuse tagamise suunas, sealhulgas tuleks senisest põhjalikumalt üle vaadata doktorantide rahastamis- ja juhendamissüsteem.
Sihtevalveerimine on teadus- ja arendustegevuse välishindamine, mida korraldatakse teadus- ja arendustegevuse strateegiliste arengukavade või muude teaduspoliitiliste otsuste ja meetmete ettevalmistamiseks või nende mõjude ning rakendamise hindamiseks ja analüüsimiseks.
Rahvusvaheline komisjon hindas aasta jooksul IKT alast teadus- ja arendustegevust Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Cybernetica AS-s, ELIKO Tehnoloogia ja Rakenduste Arenduskeskuses ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis.
Rohkem infot saab lugeda
siit.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.