USAs loodud taksoäpp Uber varjutab Londoni kuulsate mustade taksode tulevikku, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Londoni transpordiameti andmed näitavad, et traditsiooniliste taksode litsentsitaotlused on tänavu 20% kukkunud ning järsult vähenenud nende hulk, kes soovivad teha musta takso teenuse pakkumiseks nõutud eksamit. See eeldab peast 25 000 tänava ja 20 000 objekti tundmist. Ühes kahest suuremast eksamikeskusest Londonis - Taxi Trade Promotions – on eksamit teha soovijate arv kahanenud varasemalt 200 inimeselt tänaseks 60-le eksamineeritavale kuus.
Peamine põhjus on Uber ning Uberi juhid kasutavad keerulise eksami asemel GPSi.
Euroopas on Uberil seni siiski keerulisem põli kui USAs. Hispaanias ja Portugalis on Uber takso keelatud ning ka Saksamaal otsustas kohus uue taksoteenuse vastu. Hiljuti alustati Uberi suhtes uurimist ka Rootsis, et kontrollida maksuseaduste täitmist.
Londoni professionaalsetel taksojuhtidel on pikk ajalugu, mis läheb tagasi 1654. aastase, mil Oliver Cromwell lõi üüritroskade ühingu Fellowship of Master Hackney Carriages. Eksami sooritamist hakati juhtidelt nõudma 1851. aastal ning esimesed mootorsõidukid ilmusid 1898. aastal. Kõrge kvaliteediga traditsiooniline taksoteenus võib uudisteagentuuri Bloomberg andmeil tagada aastasissetuleku kuni 50 000 naela (69 130 eurot).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taksoteenust pakkuva Uberi jaoks oli teisipäev saatuslik, kuna kohtuasja käigus otsustati, et autojuhtide töö iseloom on pigem sarnane töötajatele kui sõltumatutele teenuseosutajatele.
Mais Tallinnas toimuval Mobile Summit Estonial avab esimest korda kaarte ka Uberi esindaja, kes kommenteerib kuuldusi taksoteenuse Eestisse laienemisest.
15. mail käivitus Tallinnas Uberi sõidujagamise pilootprogramm uberPOP, teatas ettevõte. Rakenduse turule tulemisega saab Eestist esimene riik Baltikumis, kus Uber tegevust alustab.
Maailma juhtiv taksoteenuseid vahendav San Francisco ettevõte Uber Technologies otsib oma veebilehel töötajaid Tallinnas, mis tõenäoliselt tähendab peatset laienemist ka Eestisse.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.