Helmes ASi juhi Jaan Pillesaare sõnul on hea, et võitis sõnades liberaalne maailmapilt ja tööjõumaksude vähenemist pooldav erakond, kuid miinuseks on kasvav bürokraatia ning maksuraha raiskamine.
"Eks Eestile on kahtlemata hea, et võitis vähemalt sõnades liberaalne maailmapilt ja tööjõumaksude vähendamine. On ka hea meel, et tugevalt olid esindatud uued erakonnad," kommenteeris värskeid valimistulemusi Jaan Pillesaar.
"Miinuseks on see, et haldus- ja riigireformil ei ole endiselt kandepinda ja tõenäoliselt jätkub kurss riigikapitalismile ning tööinimeste vaevaga teenitud maksude raiskamine ülepaisutatud seadusloomeks ning bürokraatia edendamiseks," märkis Pillesaar.
Küsimusele, kas valimised võitis parima peaministrikandidaadiga erakond, vastas Pillesaar: "Kui selle järgi otsustada, kes ennast meedias tänu juba olemas positsioonidele kõige rohkem kiita oskas, siis kahtlemata."
Pillesaar toetab enda sõnul erakondi, kes pooldavad riigireformi ja töötajate maksukoormuse vähendamist ning kuna neid oli valimistel mitu, oli tal päris raske valikut teha. Täpset vastust oma eelistuse kohta Pillesaar ei öelnud.
Parim koalitsioon ettevõtjatele ja töötajatele oleks tema hinnangul IRL, Reform ja Vabaerakond. "Lootuses, et Reform muudab oma suhtumist riigireformi vajalikkusesse ja lõpetab bürokraatia kasvu toetamise," lisas ta.
2015. aasta valimised võitis Reformierakond ja neil on riigikogus 30 mandaati, teiseks jäi Keskerakond, saades 27 mandaati. Kolmandad olid sotsiaaldemokraadid 15 mandaadiga, neljandad IRL 14 mandaadiga. Vabaerakond tuli viiendaks, saades Toompeal 8 kohta, ning kuues riigikokku pääseja oli EKRE 7 mandaadiga.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.