Pilveteenused lasevad meil tegeleda oma põhitegevusega, rääkis Fortumo arendusjuht Marek Laasik ITuudiste Pilvekonverentsil.
Laasiku sõnul on Fortumo kasutanud Amazoni pilveteenuseid juba 2009. aastast ning üheks peamiseks põhjuseks on võimalus ettevõttel tegeleda oma põhitegevusega, milleks on mobiilimaksete lahenduste pakkumine. Samuti on Laasiku sõnul tootearendus muutunud oluliselt paindlikumaks ja kiiremaks, võimaldades luua erinevate seadistustega arenduskeskkondi ning teha testimisi. „Kui toode läheb edukaks ning raha tuleb peale, siis saad laieneda kiirelt. Kui omad enda serveriparki, siis jooksed umbe,“ selgitas Laasik.
Vähem tähtsaks ei pea Laasik ka kompetentse tööjõu saadavust kasutades rahvusvahelist pilveteenust. „Eestis on tööjõu saadavus IT sektoris väga marginaalne ning toimub inimeste üleostmine. Kui mõelda, millist kompetentsi on vaja rangetele nõuetele vastava pilveserveri ehitamiseks, siis selliste oskustega inimesi ei ole Eestis palju,“ märkis Laasik.
Olulisema juhtimiserinevusena tõi Laasik välja neli peamist punkti:
1. Paindlik eelarveplaneerimine. "Pilveteenused võimaldavad vabastada raha selle alt, mis juhtub kui 6 kuu pärast on teenust vaja hakata laiendama," lisas Laasik. "Aasias klientidele lähedale jõudmine on väga oluline ning oleme võimeliselt vastavalt vajadustele suurendama mahtusid". Puudub riistvara administreerimise kompetents. "See on lihtsustanud meie jaoks ka tööjõu palkamist. Kui me peaks täna tegelema nende inimeste kompetentside kasvatamisega, siis oleks see raske ülesanne ja viiks meid eemale meie põhitegevusest," selgitas Laasik.
2. Ressursside skaleerimine vastavalt vajadusele.
3.
4. Infrastruktuuri haldus on täisautomaatne.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mobiilimakselahendusi pakkuv ettevõte Fortumo käivitas koostöös Filipiinide suurima mobiilioperaatoriga Smart mobiilimaksed Windows Phone Store rakendustepoes.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.