Sony vastu suunatud küberrünnak päädis sellega, et ettevõte jättis filmi „The Interview“ välja laskmata. See on pannud kasvama aga küberjulgeoleku ettevõtete aktsiad, kelle teenuseid vähe turvatud ettevõtted nüüd otsima hakkavad.
Wall Streetil panustatakse kogu tähelepanu sellele, et Sony vahejuhtum sunnib ka teisi ettevõtteid suurendama küberturvalisusega seotud kulutusi, et kaitsta ennast sarnaste juhtumite eest.
Taoliste kulutuste suurenemine oleks heaks uudiseks ettevõtetele nagu FireEye (FEYE) ja Proofpoint (PFPT), kes pakuvad küberturvalisuse teenuseid. FireEye tõusis eelmine nädal rohkem kui 15 protsenti ning Proofpoint kallines 8 protsenti.
„Veelgi rohkem kütust küberturvalisuse ettevõtetele. Sony on meeldetuletus infojuhtidele, mis juhtub siis, kui ettevõtte võrk ei ole korralikult kaitstud,“ ütles FBR Capital Markets analüütik Daniel Ives, kes antud sektoriga tegeleb.
TaustNovembri lõpus häkiti sisse Sony Picturesi süsteemidesse ja varastati sealt olulisi faile. USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) teatel oli Sony Pictures SNE vastu suunatud küberrünnakute taga just Põhja-Korea valitsus. Sonyt ähvardati, et komöödiafilm „The Interview“ ei tohi avalikkuse ette jõuda. Selles filmis oli väljamõeldud stsenaarium Põhja-Korea liidri Kim Jong Uni mõrvast. Sony tühistas ähvarduste ajendil ka filmi väljalaske.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.